Zła partia sera korycińskiego

aktualizacja: 2020-07-02 18:44:47     nr wiadomości: 42804     przeczytano: 6051     Ilość komentarzy komentarze: 0

Lidl wycofywał ze sprzedaży w ostatnich dniach czerwca br. "Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Sprawa dotyczyła partii wyprodukowanej przez Zarzeccy Sp. z o. o. 1 czerwca br. z terminem spożycia do 1 lipca. 

Jak informował Główny Inspektorat Sanitarny w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie produktu zanieczyszczonego może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Państwowa Inspekcja Sanitarna po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań bezzwłocznie poinformowała dystrybutora produktu oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

Konsumenci posiadający wskazany produkt z takiej partii powinni go wyrzucić, mogli też zwrócić artykuł do sklepu, w którym został zakupiony. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem Inspektoratu, należy skontaktować się z lekarzem.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.