Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11238 wyświetleń

Zaprojektuj Park Central -finał

Dnia 20 maja 2011 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Zaprojektuj Park Central w Grajewie”.

 Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Burmistrz Grajewa Adam Kiełczowski.


Do Wydziału Strategii Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Grajewo wpłynęły prace 42 uczestników konkursu, w większości w formie rysunków, choć były też kompozycje przestrzenne (makiety). Konkurs został zorganizowany w trzech kategoriach:
pierwsza – szkoły podstawowe,
druga – gimnazja,
trzecia – szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z następujących szkół: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Grajewie, Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie, Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie (szkoła podstawowa oraz gimnazjum), Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Grajewie, a także Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie.

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić:
w kategorii szkół podstawowych - uczennicę klasy 3A Oliwię Skrodzką z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 (szkoły podstawowej);
w kategorii gimnazjalnej uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie – Łukasza Krupińskiego z klasy 2E oraz Rafała Łagunę z klasy 2 A;
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - uczennicę Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie – Paulinę Laszczkowską z klasy 2E.

Wszyscy uczniowie obecni na spotkaniu otrzymali okolicznościowe upominki, w tym także bilety do kina na dowolnie wybrany film.

Konkurs spełnił, moim zdaniem, ważną rolę wychowawczą. Zainteresował uczniów sprawami własnego miasta, ukazując ponadto, że lokalna władza dostrzega twórczy potencjał młodego pokolenia. Burmistrz poinformował, że sugestie uczniów zostaną wykorzystane przy fachowym projektowaniu zagospodarowania Parku Central. Niektóre prace uczniowskie charakteryzowały się wyjątkową pomysłowością, szczególnie widać to było w kompozycjach przestrzennych.
Jednak obecna nazwa parku (Park Central) wydaje się dość pretensjonalna, bardziej kojarzy się z Nowym Jorkiem niż z Grajewem. Myślę, że warto by rozważyć powrót do tradycyjnej nazwy Ślepe Jeziorko. Ta nazwa funkcjonuje po dziś dzień w świadomości i języku starszych mieszkańców miasta, a przecież tradycja to rzecz święta
… -  A. Ciołkiewicz

Komentarze (2)

Super, gratulacje!

Bardzo pracochłonne projekty!! Gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu!! Czy władza będzie realizować nagrodzone projekty?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.