Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10565 wyświetleń

ZS Niećkowo operacja -rekrutacja

ZS Niećkowo operacja -rekrutacja


DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Przed Wami jeden z najważniejszych życiowych wyborów. Zdecydujecie o wyborze swojej kolejnej szkoły, tym razem ponadpodstawowej.

Wiem, że jesteście pełni wątpliwości i obaw. Zastanawiacie się, jaką szkołę wybrać, która spełni Wasze oczekiwania i marzenia? Zapoznajcie się z ofertą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Niećkowie. Zaprasza Was Szkoła dynamiczna, pomysłowa i przyjazna młodemu człowiekowi.
W ogólnopolskim rankingu techników 2020 roku miesięcznika „Perspektywy” jako jedyna szkoła w powiecie grajewskim zdobyliśmy brązową tarczę, plasując się na 15 miejscu w województwie podlaskim. Jestem przekonany, że każdy z Was znajdzie w naszej ofercie kierunek wymarzony dla siebie.

OFERTA EDUKACYJNA


W Niećkowie czekają na Ciebie: nowoczesne pracownie; języki obce - angielski, niemiecki, rosyjski; ponad 60 komputerów - w trzech pracowniach komputerowych; bezprzewodowy Internet na terenie całej szkoły i internatu; kursy prawa jazdy kat. B, T; kursy wózka widłowego, kombajnu zbożowego, sieczkarni polowych; zagraniczne praktyki zawodowe; wycieczki szkolne; dyskoteki; pozalekcyjne zajęcia wyrównawcze i koła zainteresowań; Internat z wyżywieniem całodniowym - 320 zł./miesiąc; młoda i ambitna kadra nauczycielska; nowoczesne specjalizacje zawodowe; boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią terenową; zajęcia sportowe; grupa taneczno – wokalna; radiowęzeł; paintball; zajęcia w policyjnej klasie mundurowej.

Na chwilę obecną czekamy z niecierpliwością na podpisanie z Urzędem Marszałkowskim kolejnego projektu na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. Po zrealizowaniu projektu skierowanego do uczniów mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach którego kupiliśmy zestawy panelowe systemów silników, pracujące modele silników, komputer diagnostyczny kodu błędów, zestaw panelowy do tworzenia przykładowych układów pneumatycznych, zestaw panelowy CAN, stanowiska symulacyjne rolnictwa precyzyjnego i przyczepę rolniczą.

Obecnie chcemy doposażyć zawody informatyczne, ekonomiczne i rolnicze.

Głównym celem nowego projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji uczniów uczących się w Technikum w Niećkowie i nauczycieli zatrudnionych w Zespole Szkół poprzez wdrożenie programu rozwojowego dostosowującego szkołę do rynku pracy obejmującego: zajęcia wyrównawcze
i rozwijające uczniów, poradnictwo edukacyjno – zawodowe z elementami kształtującymi kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, organizację staży u pracodawców za które uczniowie otrzymają wynagrodzenie w kwocie 2080 zł brutto, ubezpieczenie oraz odzież roboczą.

Projekt zakłada wyposażenie:

  • pracowni ekonomicznej w 16 laptopów z licencją na oprogramowanie Office, drukarką, skanerem oraz monitorem interaktywnym;
  • pracowni językowej w 16 stanowisk profesjonalnie wyposażonych do nauki języka obcego (biurka, krzesła, okablowanie, słuchawki, mikrofony itp.);
  • pracowni informatycznej w 16 komputerów stacjonarnych z licencją na oprogramowanie Office, 15 tabletów, 15 zestawów monterskich, testery płyt głównych, opaski antystatyczne, drukarkę, skaner, ruter, okablowanie, licencje AutoCAD, licencje CorelDraw, drukarkę 3D, monitor interaktywny, ploter tnący, urządzenie do drukowania wielkoformatowego.

Projekt zakłada również utworzenie:

  • pracowni robotyki wyposażonej w 16 laptopów dla ucznia, oprogramowanie Office, licencje programu Adobe Photoshop, 15 robotów w wersji podstawowej, dwa roboty w wersji rozszerzonej, oprogramowanie symulacyjno – sterujące oraz potrzebne oprogramowanie;
  • stacji lotów dronami wyposażonej w drona z kamerą, lądowisko, walizką transportową, kompletem śmigieł zapasowych i szkoleniem nauczyciela. Dron wykorzystywany będzie do badania gleby w rolnictwie precyzyjnym przez uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Niećkowo jest Dobrą Szkołą, jest miejscem, w którym odkryjecie zupełnie inny, nowy wymiar nauki i zdobywania doświadczeń. Najważniejsze jest to, że do Waszej dyspozycji oddajemy budynki po termomodernizacji z nowoczesnym wyposażeniem, ambitną, pomysłową i życzliwą kadrą nauczycielską. Jesteśmy organizatorami licznych wyjazdów, szkoleń, spotkań integracyjnych.

Wybrać Niećkowo, to postawić na pewną kartę!

Takiego wyboru życzę i za takie decyzje trzymam kciuki. Pozdrawiam i do zobaczenia!  

Zapraszamy na naszą stronę Internetową: www.zsnieckowo.com.pl
szkolnego Facebooka  www.facebook.com/zsnieckowo
szkolnego Istagrama  www.instagram.com/zsnieckowo

                 
                 Dyrektor ZS CKU w Niećkowie

                  mgr Dariusz Koniecko

Komentarze (2)

To szkoła bardzo przyjazna uczniowi. Wiem co mówię!

W Niećkowie trwa operacja-rekrutacja. Po wielu latach będzie wreszcie blisko Szczuczyna będzie pomoc medyczna

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.