WIGRY II – Warmia 0:3

Piłkarze WARMII Grajewo szybko otrząsnęli się po środowej porażce z SOKOŁEM 1946 Sokółka. W sobotę w Suwałkach grajewianie pokonali rezerwy drugoligowych WIGIER 3:0.

Przed meczem można było mieć obawy o wynik spotkania. W składzie WARMII zabrakło trzech zawodników z podstawowego składu: Janusza Stankiewicza, Wojciecha Koszczuka i Jana Bińczaka. W porównaniu ze składem z meczu środowego nastąpiło aż 5 zmian. Trener Zawadzki zdecydował, że w podstawowej jedenastce wyjdą na boisko Święciński, Krupa, Tuzinowski, Sypytkowski i Popławski. Suwalczanie potraktowali mecz z WARMIĄ jako sprawdzian dla tych piłkarzy, którzy na stałe trenują z pierwszym zespołem. W podstawowym składzie WIGIER wyszło na boisko aż sześciu graczy, którzy w tym sezonie zaliczyli już występy w II lidze: Balawajder, Furst, , Żebrakowski, Gużewski, Świątek i Gierach Trzej ostatni zagrali minuty w piątkowym meczu suwalskiego zespołu z rezerwami ŚLĄSKA Wrocław. Takich posiłków z pierwszego zespołu w tym sezonie rezerwy WIGIER jeszcze nie dostały.

Od początku meczu zarysowała się przewaga suwalczan, którzy jednak dzięki dobrej grze naszej defensywy nie stwarzali okazji bramkowych. Po przewadze gospodarzy w pierwszym kwadransie gry, wybicie piłki przez Macieja Krupę przejął Bogdaniuk, który dynamicznie wbiegł między obronę rywali i pokonał Balawajdera. Niespodziewane prowadzenie rozsierdziło suwalczan, ale poza mocnym strzałem Zackiewicza w 32 minucie, który świetnie odbił Święciński nie stworzyli konkretów pod naszą bramką. Tymczasem w 32 minucie po wzorowym kontrataku Kondratowicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem WIGIER. Tuż przed przerwą nasz napastnik tym razem z zimną krwią wykorzystał doskonałe podanie Arciszewskiego i do przerwy WARMIA prowadziła 2:0!

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. WIGRY częściej prowadziły grę, ale nasz zespół mądrze i skutecznie się bronił, wyprowadzając zabójcze dla gospodarzy kontrataki. W 61 minucie dwukrotnie fantastycznie w naszej bramce spisał się Święciński broniąc dwa groźne strzały. W końcówce znakomity dwójkowy kontratak Mikuckiego z Kondratowiczem przyniósł trzeciego gola, który ustalił wynik meczu.

To był bardzo dobry występ naszego zespołu, który zasłużył na brawa za walkę i zaangażowanie. Kolejny mecz ligowy WARMIA zagra w sobotę 3 października o godzinie 15:00 w Grajewie z MKS Mielnik. Za to w środę 30 września o 15:45 również na własnym boisku nasz zespół w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego q 1/8 finału podejmie trzecioligowe rezerwy JAGIELLONII Białystok. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy w III lidze radzą sobie najlepiej spośród 4 podlaskich zespołów. Puchar rządzi się jednak swoimi prawami i na pewno postaramy się o emocje i niespodziankę. Serdecznie zapraszamy na mecz i prosimy o wsparcie zespołu dopingiem!

26.09.2020 Suwałki, boczne boisko Stadionu Miejskiego

WIGRY II Suwałki – WARMIA Grajewo 0:3 (0:2)

Bramki:  0:1 Arkadiusz Bogdaniuk 15′, 0:2 Dawid Kondratowicz 45′, 0:3 Dawid Kondratowicz 86′

WIGRY II: 1.Balawajder – 20.Szczerbowski (Kpt), 18.Rytelewski, 11.Gierach, 17.Furst, 89.Gużewski, 15.Świątek, 14.Zackiewicz, 24.Kruszniewski (78′ 93.Słowikowski), 16.Bogdanowicz, 97.Żebrakowski

REZERWA: 93.Słowikowski, 27.Wróblewski

TRENER: Donatas Vencevicius

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 3.Tuzinowski, 18.Edison, 2.Krupa – 4.Mikucki (87′ 8.Marczykowski), 17.Arciszewski, 10.Popławski (73′ 19.Nowik), 16.Sypytkowski (87′ 13.Wójcicki) – 7.Kondratowicz (90′ 11.Niebrzydowski)  , 9.Bogdaniuk (83′ 8.Śleszyński)

REZERWA: 1.Sobolewski –  13.Wójcicki, 15.Kukliński, 10.Śleszyński, 8.Marczykowski, 11.Niebrzydowski, 19.Nowik

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Damian Tanajewski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Rytelewski (WIGRY II), Sobolewski, Bogdaniuk (WARMIA)