• 4197 wyświetleń

WARMIA II Grajewo - KS II Wasilków 6:2

Po wyeliminowaniu rezerw WISSY Szczuczyn w rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego rezerwy grajewskiej WARMII zmierzyły się w niedzielę z drugim zespołem KS Wasilków. Stawką meczu był awans do drugiej rundy okręgowego pucharu.

W meczu rozegranym na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół po dogrywce pokonał rywali 6:2. Spotkanie było emocjonujące i miało sporą dramaturgię. WARMIA po niespełna godzinie gry prowadziła 2:0 po dwóch bramkach Łukasza Witkowskiego. Goście od 53 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Jarosława Stefańskiego. Ambitni piłkarze z Wasilkowa pomimo gry w dziesiątkę zdobyli gola po strzale Woronowicza w 66 minucie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Bernacki wyrównując na 2:2. W doliczonym czasie gry z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko kolejny zawodnik gości Rahman Kosumov. Po 90 minutach gry był remis, więc sędzia zarządził dogrywkę. Grający w osłabieniu goście nie dali rady utrzymać remisu i doprowadzić do serii rzutów karnych. Nasz zespół, w którego składzie pojawiło się aż czterech 15-latków (Żbikowski, Guzowski, Jankiewicz i Randzio) dominował na boisku przez całą dogrywkę, czego efektem było zdobycie aż czterech goli, z których zwłaszcza zdobyte przez Jakuba Grabowskiego w 98 minucie i Emila Jagielskiego w 112 minucie były przedniej urody!

Drużyna trenera Kamila Randzio awansowała do drugiej rundy, która odbędzie się 21 września. Do gry dołączą już zespoły z Klasy Okręgowej a także ORZEŁ Kolno i WIGRY Suwałki. Niebawem poznamy rywala naszych rezerw. W trzeciej rundzie zaplanowanej na 12 października zagra też pierwszy zespół WARMII.

I Runda Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

28.08.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo – KS II Wasilków 6:2 (1:0, 2:2) - po dogrywce

Bramki: 1:0 Łukasz Witkowski 17’, 2:0 Łukasz Witkowski 56’ (rzut karny), 1:2 Michał Woronowicz 66’, 2:2 Patryk Bernacki 86’, 3:2 Jakub Grabowski 98’, 4:2 Przemysław Zarzecki 102’, 5:2 Emil Jagielski 112’, 6:2 Jakub Grabowski 120’ (rzut karny)

WARMIA II: 1.Jegliński – 2.Poślednik, 4.Grabowski, 5.Żbikowski (46’ 6.Szumowski) - 19.Jagielski (Kpt), 15.Dobrydnio (75’ 20.Węgrzyn), 18.Zarzecki (106’ 8.Jankiewicz), 3.Marczykowski, 13.Domitrz (46’ 16.Guzowski), 7.Rybsztat, 10.Witkowski (110’ 14.Kacper Randzio)

REZERWA: 12.Komor – 11.Sztachelski, 6.Szumowski, 8.Jankiewicz, 14.Kacper Randzio, 16.Guzowski, 20.Damian Węgrzyn

Trener: Kamil Randzio

KS II: 28.Kosiński – 2.Olechno, 14.Kolesiński (65’ 8.Piotrowski), 4.Kosumov, 13.Bernacki, 7.Woronowicz, 10.Pasiecznik (Kpt), 9.Zajkowski (71’ 18.Mitrosz), 17.Stalenczyk (56’ 16.Poduch), 3.Stefański, 5.Zawadzki

REZERWA: 8.Piotrowski, 18.Mitrosz, 16.Poduch, 20.Żuk

Trener: Michał Poduch

Sędzia: Mateusz Wilczko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Jagielski, Grabowski (WARMIA II), Kosumov – dwie, Piotrowski - dwie, Pasiecznik, Olechno (KS II Wasilków)

Czerwone kartki: 53’ Jarosław Stefański (KS II Wasilków) – za faul taktyczny, 90’ + 1’ – Rahman Kosumov (KS II Wasilków) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki, 120’ - Konrad Piotrowski - (KS II Wasilków) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki