• 2 komentarzy
  • 6725 wyświetleń

WARMIA Grajewo - KS Wasilków 2:1 (1:0)

Na inaugurację sezonu 2021/2022 w Grajewie piłkarze WARMII pokonali w sobotę 2:1 jednego z faworytów rozgrywek - KS Wasilków. Zespół trenera Roberta Speichlera, grający jeszcze w czerwcu w III lidze, po ubiegłotygodniowej porażce w pierwszej kolejce nowego sezonu 0:2 z TUREM Bielsk Podlaski przyjechał do Grajewa z mocnym nastawieniem na zwycięstwo.

WARMIĘ, która również przegrała na starcie sezonu 1:2 z MOSP Białystok dotyka ostatnio plaga kontuzji. W ubiegłym tygodniu do grona kontuzjowanych dołączyli Marcin Mikucki i Kamil Randzio, którzy odnieśli urazy na treningach. Ten drugi pojawił się ostatecznie w kadrze, ale zaczął mecz na ławce rezerwowych. Pocieszające, że powrócił już po kontuzji Edison, który w sobotę znów był mocnym punktem naszej defensywy. W składzie WARMII zadebiutował pozyskany w przerwie letniej Łukasz Wojno, który przed tygodniem pauzował za karę dyscyplinarną z ubiegłego sezonu. Nadal ze względu na kontuzje poza kadrą są dwaj zawodnicy, na których bardzo liczymy w nowym sezonie: Paweł Zaniewski i Tomasz Dzierzgowski.

Trener Leszek Zawadzki zmuszony był nieco przemeblować skład naszej drużyny. Pod nieobecność dwóch zawodników, którzy dobrze spisywali się w pierwszym meczu na naszej prawej stronie (Mikucki i Randzio) ich miejsca zajęli Koszczuk i Kondratowicz, który z linii ataku został przesunięty na prawą pomoc.

Goście zaczęli od mocnego uderzenia i już w 4 minucie refleksem popisał się nasz bramkarz, broniąc strzał głową Zubowskiego. Optyczną przewagę mieli piłkarze z Wasilkowa, ale w 29 minucie po doskonałym podaniu Kossyka Kondratowicz urwał się prawą stroną i z pola karnego uderzył w długi róg bramki wyprowadzając WARMIĘ na prowadzenie. W 37 minucie po błędzie obrony gości w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Wojno, ale niezbyt dobrze sędziujący ten mecz Paweł Kostko dopatrzył się faulu, którego… nie było i przerwał grę. Przed przerwą raz jeszcze znakomicie interweniował Święciński, gdy strzelał z dystansu Nasuto.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Tuż po wznowieniu gry Święciński świetnie odbił strzał Hryszki. Nasz bramkarz obronił też strzał Zubowskiego w 55 minucie, ale minutę później ten sam Zubowski pokonał Filipa. Napastnik gości otrzymał podanie ze środka boiska i było 1:1. W 61 minucie Hryszko trafił w poprzeczkę naszej bramki i wtedy mogło się wydawać, że naszemu zespołowi będzie ciężko utrzymać remis. Ambitni grajewianie walczyli jednak o pełną pulę. W 86 minucie Łukasz Wojno znakomicie wykorzystał podanie i mocnym strzałem z pola karnego pokonał Ulmana. W doliczonym czasie gry bramkarz gości ukarany został czerwoną kartką za faul na Kossyku.

Cały nasz zespół zasłużył na duże brawa. Wygrana z niedawnym trzecioligowcem i to pomimo braku Mikuckiego, Dzierzgowskiego i Zaniewskiego jest wartościowym rezultatem. Teraz przed WARMIĄ dwa bardzo trudne mecze. W niedzielę 29 sierpnia w Michałowie zagramy z tamtejszym KS a w sobotę 4 września o godzinie 16:00 z OLIMPIĄ Zambrów w Grajewie. Oba zespoły wygrały już oba swoje spotkania w tym sezonie a OLIMPIA w sobotę rozgromiła u siebie TURA Bielsk Podlaski aż 7:1.

21.08.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 29', 1:1 Damian Zubowski 56', 2:1 Łukasz Wojno 86'

WARMIA: 12.Święciński – 2.Koszczuk (70' 5.Randzio), 18.Edison, 15.Tuzinowski, 6.Śleszyński - 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 8.Kossyk, 10.Nikolaichuk (63' 11.Hołtyn) – 9.Wojno (89' 19.Wójcicki), 7.Kondratowicz (90' 4.Staniszewski)
REZERWA: 1.Sobolewski – 13.Kwieciński, 16.Chmielewski, 11.Hołtyn, 4.Staniszewski, 5.Randzio, 19.Wójcicki
TRENER: Leszek Zawadzki

KS: 12.Ulman - 3.Nasuto, 8.Hryszko (90' 1.Gendzwiłł), 11.Zubowski, 16.Poduch (Kpt) (46' 10.Dziermański), 17.Vatkevich, 19.Szeretucha (76' 7.Makal), 20.Wysocki, 21.Rybakowski (72' 24.Wojciechowski) , 22.Fronc, 25.Mróz (46' 2.Cichoński)
REZERWA: 1.Gendzwiłł - 2.Cichoński, 6.Biernacki, 7.Makal, 10.Dziermański, 24.Wojciechowski, 26.Kalicki
TRENER: Robert Speichler

Sędzia: Paweł Kostko (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kossyk (WARMIA), Poduch (KS)