środa, 22 września 2021

Szczuczyn

"W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!" - biegi

77 lat temu, 1 sierpnia 1944r., na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej generała Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. 

Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej. 

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w biegu
„W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”, który odbędzie się 01 sierpnia 2021r. (niedziela) w godzinach 10:00 – 13:00 w Starym Parku w Szczuczynie. 


W programie:

- złożenie wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej z epitafijną inskrypcją na ulicy Kościelnej:

„Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.” 

- biegi „W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”:

10:30 – bieg dla najmłodszych (5-7 lat)

11:00 – bieg dla dzieci 500m (8-13 lat)

11:30 – bieg dla młodzieży 1944 m (14-18 lat)

12:00 – bieg dla dorosłych 4400 m

W międzyczasie:

– animacje patriotyczne, które poprowadzą Weronika i Luiza z Fabryki Zabawy
z Grajewa / strefa dla dzieci / wata cukrowa

– stoisko z bronią i umundurowaniem ZS „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo

Organizację wydarzenia finansowo wsparł Michał Zarzecki. Dziękujemy!

1 sierpnia spotkajmy się w Starym Parku w Szczuczynie i wspólnie oddajmy cześć bohaterom, którzy walczyli za wolną i niepodległą Polskę! 

 Informujemy, że podczas niedzielnych biegów w godz. 10:00 – 13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Senatorskiej, Nowej i Ogrodowej. Wjazd z ulicy Kilińskiego w kierunku ulicy Senatorskiej i z ulicy Łomżyńskiej w kierunku Ogrodowej będzie zablokowany.

 

Andrzej Kosmowski

 

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

 

poniedziałek, 20 września 2021

Noc Bibliotek w Szczuczynie - zapisy

poniedziałek, 20 września 2021

Rosa Tardia w Szczuczynie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.