• 7302 wyświetleń

Tenis stołowy - kadeci

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie wiosenne turnieje o wyłonienie indywidualnych i drużynowych mistrzów wojewódzkich i Polski w związku z pandemią przełożone zostały na terminy wrześniowe 2020 r. W Dobrzyniewie Dużym Sebastian Janiszewski i Maciej Puhacewicz - najlepsi kadeci Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie nie zawiedli w tych najważniejszych w sezonie 2019/2020 mistrzowskich turniejach.

W turnieju o mistrzostwo indywidualne Sebastian wywalczył piąte miejsce a jego klubowy kolega Maciej o dwa oczka niżej, natomiast w grze deblowej wywalczyli brązowe medale. Należy dodać, że Sebastian Janiszewski w grze o finał przegrał po pięciosetowej grze i w piątym secie na przewagi 14/16 z wicemistrzem województwa - zawodnikiem białostockich Dojlid Konradem Grykiem.

W Wysokiem Mazowieckiem drużyna grajewskiego MOSiR w składzie: Sebastian Janiszewski i Maciej Puhacewicz wywalczyła  miejsce na podium i brązowe medale, za drużynami Dojlid i Ósemki Białystok. Po okresie mistrzowskich sukcesów byłych kadetów MOSiR  - K. Włóczko, R. Marczykowskiego i Krystiana Maciorowskiego są to znaczące występy grajewskich tenisistów stołowych.