piątek, 17 września 2021

Szczuczyn

Szczuczyn - Drugi Tydzień Kulturalnych Wakacji

Szczuczyn - Drugi Tydzień Kulturalnych Wakacji

Drugi tydzień (12.07. - 16.07.2021) Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie dobiegł końca. Co działo się w minionym tygodniu?

PONIEDZIAŁEK 

Kilkanaście przeszkód sprawdzających szybkość, zręczność i wytrwałość Wakacjowiczów wyłoniło Rowerowych Mistrzów Kulturalnych Wakacji edycji 2021.

Tytuły Rowerowych Mistrzów zdobyli (wg kategorii wiekowych):

- Mikołaj Chmielewski ( do 9 lat)

- Piotr Danowski (powyżej 9 lat)

Rowerowi Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary, zestaw upominków oraz vouchery na pizze - celem zregenerowania sił. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rowerowych zmagań!

WTOREK

Totemowe maski – kreatywne, autorskie i oddające kolorystyką samopoczucie Wakacjowiczów.

ŚRODA

Pierwszy wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji oraz drugi trening Turbobiegu na terenie Zespołu Szkół w Niećkowie za nami! Kilkanaście konkurencji zdecydowanie potwierdza, że finał Turbobiegu będzie bardzo zacięty!

Festiwal Kolorów w ramach projektu "Zakręceni Rowerzyści - Kolorowa Gmina Szczuczyn" programu #AktywAKCJA Polskiego Funduszu Rozwoju wyzwolił tyle pozytywnych emocji! I oto chodziło!

Wszystkim uczestnikom wyjazdu serdecznie dziękujemy za obecność. Zasoby Waszej energii są zdumiewające! 

Dziękujemy Dariuszowi Koniecko – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Niećkowie za współpracę.

Dziękujemy pani Anecie Maciejewskiej z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Grajewa za opiekę medyczną podczas wydarzenia.

CZWARTEK

Wyjazd na Plażę Miejską w Piszu śmiało możemy zaliczyć do udanych. Temperatura wody rewelacyjna! Dopiero w drodze powrotnej kilka kilometrów za Piszem - złapał nas deszcz, który zgubiliśmy przed samym Szczuczynem.

Po dotarciu pod Halę Sportową, ledwie Wakacjowicze wysiedli z autokaru deszcz zaatakował ze zdwojoną siłą jednakże wszyscy byli już w drodze powrotnej do rodzinnych domków.

PIĄTEK

Piątkowy wyjazd do Flisak Parku w Tykocinie to doskonałe połączenie nauki i zabawy.

Niezwykła historia Tykocina i otaczająca go przyroda przedstawiona przez przewodnika - pasjonata była pierwszym punktem w programie dzisiejszego dnia. Prezentacja eksponatów muzealnych i przyrodniczych skupiała uwagę wszystkich - bez wyjątku.

Park linowy umocnił nas tylko w przekonaniu, że odwaga i energia Wakacjowiczów jest ogromna! Treningi w ramach Turbobiegu i wyjazdy rowerowe też robią swoją robotę! Widać doskonałą kondycję! Rejsy "Malinką" pozwoliły złapać oddech i trochę odpocząć... aby znów oddać się szalonej zabawie! 

Wakacjowicze dziękujemy za wspólny wyjazd! A pani Krystynie Rosłoniewskiej za pomoc.

WAKACJOWICZE!

Do zobaczenia w kolejnych dniach!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

 

piątek, 17 września 2021

Zaproszenie na mecz (18.09)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.