Święto Niepodległości

aktualizacja: 2009-11-16 15:50:37     nr wiadomości: 10629     przeczytano: 9496     Ilość komentarzy komentarze: 4

W Szczuczynie uczczono obchody 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości organizacją koncertu w wykonaniu młodzieży skupionej w Miejskim Domu Kultury. Koncert odbył się w kościele p.w. Imienia Najświętszej Marii Panny w dniu 15 listopada 2009 r.

W programie przygotowanym przez Mariannę Ostrowską wystąpił zespół wokalny oraz zespół  instrumentalny  Artura Skibniewskiego. Przed publicznością wystąpili młodzi wokaliści: Przemysław Jagusz, Monika Cudakiewicz, Magdalena Wójcik, Marta Kaczmarczyk, Monika Czaplicka, recytatorka - Emilia Śmiarowska oraz instrumentaliści: Artur Skibniewski, Mariusz Zamojski, Adrian Karwowski i Paweł Orzechowski.

Fot. B. Paszkowska

 

Byłem pod wrażeniem subiektywnych doznań! Tak mogę ocenić tę młodzieżową skalę możliwości. Będąc z natury do bólu szczerym, nie mogę milczeć na temat tego, co się działo. Byłoby to grzechem pychy, zazdrości albo czegoś gorszego. A działo się bardzo dużo. Owy spektakl był pewnego rodzaju przeglądem, albo rankingiem talentów ziemi szczuczyńskiej. Gdyby nie odbył się w kościele, to około 90 procent osób uczestniczących z innego względu, nigdy by nie wiedziało, że mamy tak zdolną młodzież. Zachwycały mnie głosy kilku osób, ale nie znając ich, trudno jest mi podać nazwiska nie obrażając przy tym innych. Jeden z nich powodował u mnie anielskie uniesienie, jakoby Eden wciągał mnie w wir subtelnego piękna. Temat refleksji był odpowiedni do czasu, potrzeb społecznych, a jednocześnie podzięką dla bohaterów naszej historii. Historii, której jesteśmy winni szacunek. Pozdrawiam wykonawców i organizatorów. Pani Basi dzięki za przybliżenie nam scen niedostrzeganych z ławek i za uroczy reporterski przegląd sytuacyjny.
Napisał: STS dodano: 2009-11-16 22:13:54

bardzo mi sie podobało.było naprawde super,tylko szkoda ze w szczuczynie ciągle ci sami wystepują.czyzby młodziesz nasza nie chce sie udzielac
Napisał: czytelniczka dodano: 2009-11-17 13:43:13

To nie tak. Młodzież to może i chciałaby się udzielać, tylko talentu brak. I dlatego wciaż ci sami są eksploatowani.
Napisał: dobra_pani dodano: 2009-11-17 20:09:19

hehe to już niczyja wina, że talentu brak . jeśli się nie podobają te same osoby to nie trzeba przychodzić na ich występ i tyle, a może samemu stanąć tam i zaśpiewać .
Napisał: bu_ dodano: 2009-11-18 15:54:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.