Świat, który nie może zaginąć...

aktualizacja: 2016-12-02 17:42:17     nr wiadomości: 30213     przeczytano: 3724     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wystawa fotografii "Biebrza – świat, który nie może zaginąć"

Bagna Biebrzańskie to obszar unikatowy, nie mający swojego odpowiednika w innych częściach Europy Środkowej i Zachodniej. To miejsce charakteryzujące się niezwykłym bogactwem świata roślin i zwierząt. Są jednym z najrzadszych i niestety zanikających środowisk. Z miejscem tym od wieków związany jest człowiek. Drewniana architektura nad Biebrzą i towarzyszące jej wyposażenie domów, należy do jednych z najcenniejszych wartości kulturowych składających się na tożsamość regionu. Piękno biebrzańskiej przyrody, architektury i kultury uchwyciło na zdjęciach sześciu wybitnych fotografików.

Wokół wystawy zaplanowane zostały liczne spotkania, których celem jest zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na wartości przyrodniczo-kulturowe terenów, na których żyje oraz wskazanie działań, które można podjąć, by to dziedzictwo zachować.

Wystawę zrealizowano w ramach projektu "Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym Doliny Biebrzy Etap I”który prowadzi Biebrzański Park Narodowy, a projekt współfinansowany jest przez mechanizm LIFE Komisji Europejskiej, NFOŚiGW oraz Park. (Artur Wiatr, BbPN)

 


Przyjdź i zobacz:

5 – 12 grudnia br. Grajewo - Grajewska Izba Historyczna, ul. Ełcka 30

12 – 19 grudnia br. Rajgród - Yacht Club Arcus, ul. Szkolna 7

 

  - fot. BbPN   - fot. BbPN   - fot. BbPN
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.