sobota, 18 września 2021

Powiat Grajewski

Starosta W. Remfeld z wizytą na święcie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Starosta W. Remfeld z wizytą na święcie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
15 lipca swoje święto (27 rocznica powstania) obchodziła 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta, apel w 2. batalionie zmechanizowanym i Rodzinny Piknik w Klubie Brygady w Giżycku.

Na powyższych uroczystościach, na zaproszenie gen. bryg. Bogdana Rycerskiego - Dowódcy 15. GBZ, nasz Powiat reprezentował Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.
Powiat Grajewski od początku współpracuje z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, a zwłaszcza z wchodzącym w jej skład 2. batalionem zmechanizowanym. Żołnierze 15. GBZ uczestniczą aktywnie w organizowanych przez nas uroczystościach i świętach patriotycznych. Warto podkreślić, iż żołnierze 2. batalionu zmechanizowanego 15. GBZ uczestnicząc w obchodach świat, rocznic, wydarzeniach kulturalnych, historycznych i innych, przyczyniają się do propagowania kultywowania tradycji patriotycznej i narodowej, poprzez eksponowanie swojego patrona, czyli 9. Pułku Strzelców Konnych im. gen. Kazimierz a Pułaskiego oraz 9. Pułku Strzelców Konnych im. gen Kazimierza Pułaskiego Armii Krajowej. Jest to także znakomita promocja dla Grajewa i całego powiatu grajewskiego, skąd wywodzą się rzeczone jednostki wojskowe, zasłużone w wojnie obronnej II Rzeczypospolitej oraz walkach partyzanckich z okupantem podczas II wojny światowej.

Żołnierzom i pracownikom Brygady z okazji jej święta składamy najlepsze życzenia pomyślności i samych sukcesów oraz satysfakcji z pełnionej służby.

czwartek, 16 września 2021

Poprawa odwodnienia w m. Glinki

środa, 15 września 2021

Uroczystości Osowe Grzędy 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.