Sparta - Warmia 0:1

W swoim przedostatnim tegorocznym meczu WARMIA Grajewo pokonała w Augustowie SPARTĘ 1:0. Zwycięstwo nad niżej notowanym w tabeli KEEZA IV ligi podlaskiej przeciwnikiem nie przyszło naszej drużynie łatwo. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni a trenujący na niej na co dzień gospodarze czuli się w tych warunkach znacznie lepiej niż grajewianie.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry. Piłkarze SPARTY w pierwszym kwadransie meczu próbowali zaskoczyć Święcińskiego strzałami z dystansu, ale nasz bramkarz bronił bardzo pewnie. Już po 15 minutach gry boisko z kontuzją opuścił Bogdaniuk i to nieco pokrzyżowało szyki naszemu zespołowi. W pierwszej połowie WARMIA stworzyła sobie zaledwie dwie sensowne okazje do zdobycia gola – obie za sprawą Kondratowicza. W 25 minucie Kaminski ze SPARTY trafił w poprzeczkę naszej bramki a kilka minut przed przerwą w doskonałej sytuacji przestrzelił Olgierd Salik.

Drugą połowę dobrze zaczęli gospodarze, ale nasz zespół przebudził się i wreszcie zaczął konstruować lepsze, niż w pierwszej odsłonie meczu akcje. W 55 minucie po jednej z nich Bińczak wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu, grający po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce 17-letni Rafał Hołtyn mocno strzelił na bramkę a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. To pierwsza bramka w ligowym meczu seniorów pochodzącego z Prostek wychowanka trenera Kamila Randzio i naszej Akademii Piłkarskiej, mającego za sobą też grę w młodzieżowych zespołach POJEZIERZA. To obok Kondratowicza drugi zawodnik, który trafił do naszego Klubu dzięki świetnej współpracy z sąsiednim POJEZIERZEM Prostki.

Chwilę po objęciu prowadzenia w doskonałej sytuacji przestrzelił Kondratowicz. Do końca meczu nasz zespół przeważał i mógł pokusić się o kolejne gole – blisko ich zdobycia byli zwłaszcza Kondratowicz i Edison. W końcowych minutach ambitni gospodarze mieli okazje po rzutach wolnych bardzo dobrze egzekwowanych przez Kaminskiego. Święciński nie dał się jednak zaskoczyć i odnieśliśmy zwycięstwo. SPARTA pokazała się z dobrej strony i wygrana nie przyszła WARMII łatwo, tym bardziej trzeba cenić trzy punkty zdobyte w Augustowie.

Przed WARMIĄ ostatni mecz rundy jesiennej – w środę 11 listopada, niestety bez publiczności, nasz zespół podejmie WISSĘ Szczuczyn.