Śladami zbrodni stalinowskich

aktualizacja: 2014-03-06 16:16:06     nr wiadomości: 21860     przeczytano: 5469     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku
oraz Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej w Grajewie
mają zaszczyt zaprosić

na promocję wydawnictwa dr Marcina Zwolskiego
"Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim"

która odbędzie się w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej
dnia 13 marca 2014 roku o godz. 17:00

Mając na względzie pamięć ofiar zbrodni systemów totalitarnych i dążąc do identyfikacji ich szczątków Instytut Pamięci Narodowej oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie postanowiły powołać Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów. Zdobycze współczesnej medycyny pozwalają na zidentyfikowanie bezimiennych dotychczas szczątków ludzkich w oparciu o materiał biologiczny pobrany od osób spokrewnionych.

Podczas spotkań promujących wydawnictwo „Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim” pracownicy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku będą zbierać materiał historyczny i biologiczny od krewnych ofiar zbrodni totalitaryzmów. Apelujemy o przekazanie powyższych informacji wszystkim zainteresowanym. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów www.pbgot.pl

 


Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.