sobota, 18 września 2021

Powiat Grajewski

Projekt "Dialog Pokoleń"

Projekt

W dniach 19 - 25 lipca 2021 r. w Zespole Szkół w Niećkowie odbywają się tradycyjne warsztaty językowe w ramach projektu „Dialog Pokoleń”, stanowiącego część programu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

W programie warsztatów przewidziane są codzienne poranne sesje naukowe, wyjazdy w teren, spotkania w domach kultury.

W czasie warsztatów, w dniach 21 -22 lipca (pierwszy dzień obrad w Grajewskiej Izbie Historycznej, drugi dzień w zabytkowym dworku w Niećkowie) odbędzie się także konferencja naukowa nt. „Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny”. Referaty na temat zmian, jakie zachodzą obecnie w języku polskim wygłoszą na niej przedstawiciele 11 ośrodków akademickich i naukowych w kraju - językoznawcy, kulturoznawcy oraz historycy.

Mamy nadzieję, że wspólna debata nad tradycją językową przyczyni się do lepszego zrozumienia istoty języka przez uczestniczących w naszych warsztatach przedstawicieli trzech pokoleń, reprezentujących różne odmiany ludowe i środowiskowe polszczyzny.

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia są: 

  • Towarzystwo Kultury Języka,

  • Instytut Języka Polskiego UW,

  • Fundacja Języka Polskiego,

  • Starostwo Powiatowe w Grajewie.

czwartek, 16 września 2021

Poprawa odwodnienia w m. Glinki

środa, 15 września 2021

Uroczystości Osowe Grzędy 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.