środa, 22 września 2021

Warto przeczytać

Pralka ładowana od góry - ranking 2021

Pralka ładowana od góry - ranking 2021

Pralki ładowane od góry cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą zaoszczędzić przestrzeń w niewielkiej łazience lub kuchni. Modele te sprawdzają się doskonale, gdy boczne otwieranie drzwi od pralki byłyby problematyczne. W przypadku takich urządzeń zyskuje się oszczędność miejsca bez obawy o utracenie wszelkich funkcjonalności, jakie oferuje dana pralka. Są idealnym rozwiązaniem, jeśli w domu są małe dzieci, a także dobrym wyborem dla seniorów, dla których schylanie się jest utrudnione lub niemożliwe.

Najlepsze modele pralek ładowanych od góry

Najciekawsze modele pralek ładowanych od góry to te, które zapewniają maksymalną oszczędność przy zapewnieniu efektywnego i skutecznego prania. Przed wyborem idealnego modelu warto sprawdzić ranking pralek z omówieniem ich właściwości oraz poszczególnych funkcji. Pralki ładowane od góry nie różnią się niczym pod względem liczby dostępnych programów, czasu prania, a także ładowności.

 

Pralka Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Ten model pralki Whirlpool został wyposażony w innowacyjną technologię, która pozwala zaoszczędzić około połowę energii elektrycznej, wody oraz czasu. Ta inteligentna pralka samodzielnie dobiera program, czas prania oraz temperaturę do wielkości załadunku oraz rodzaju umieszczonych w bębnie tkanin. W trosce o wrażliwą skórę pralka posiada program intensywnego płukania, co sprawdza się doskonale w przypadku alergików oraz małych dzieci. Została ona wyposażona w technologię 6 zmysłów, dzięki czemu pranie jest idealnie czyste przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum oszczędności. Funkcja EnergySaver pozwala na uruchomienie procesu prania bez konieczności podgrzewania wody (idealny dla mało zabrudzonych ubrań), a funkcja Hygiene 60° zapewni świeżość i czystość ubrań z bawełny oraz lnu.


Pralka Electrolux EW6T5061P

Ta pralka ładowana od góry będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych i nieustawnych pomieszczeń. Jej szerokość to zaledwie 40 cm a głębokość wynosi 60 cm. Przy tak małych rozmiarach urządzenie jest w stanie pomieścić jednocześnie 6 kg prania. Co ważne, została ona wyposażona w specjalny system ważenia ładunku, dzięki czemu może indywidualnie dopasować cykl prania. Zastosowana technologia PowerJet dzięki wykorzystaniu strumieni wody pod wysokim ciśnieniem daje możliwość zachowania dozownika na detergenty w regularnej czystości. Posiada certyfikat Woolmark Green, który daje gwarancję skutecznego, ale też bezpiecznego prania wełnianej i delikatnej odzieży. Program Outdoor przeznaczony do prania odzieży z membranami docenią osoby czynnie uprawiające sport. Dzięki niej możliwe staje się wykonywanie prania nawet w późnych godzinach wieczornych oraz nocnych, dzięki bardzo cichej pracy urządzenia.


Pralka Indesit BTWA61052W

Określana jest jako pralka idealna, ponieważ zawiera wszelkie funkcjonalności, jakie posiadają pralki ładowane z boku. Funkcja EnergySaver, w jaką została wyposażona ta pralka pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii, dzięki nie podgrzewaniu wody wykorzystywanej do prania. Co ważne, pralka posiada też funkcję regulacji prędkości obrotowej, którą można dopasować indywidualnie do własnych upodobań. Poza powyższym daje możliwość opóźnienia startu, opcji dodatkowego płukania, prania wstępnego oraz duży wybór programów automatycznych.


Zakup pralki ładowanej od góry nie wiąże się z koniecznością rezygnacji z dotychczasowych udogodnień. Ich konstrukcja mniej obciąża kręgosłup, a także sprawia że ryzyko zalania pralki jest dużo mniejsze niż w przypadku pralek ładowanych od frontu.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.