piątek, 17 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 1386 wyświetleń

Podlaska KAS przechwyciła nielegalne papierosy warte 9 mln zł

Podlaska KAS przechwyciła nielegalne papierosy warte 9 mln zł

·       Podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt do Polski 600 tys. paczek białoruskich papierosów.
·       Kontrabanda została przechwycona na przejściu granicznym w Kuźnicy.
·       Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to niemal 9 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy skontrolowali tira, który zgodnie z dokumentami miał przewozić deski. W trakcie szczegółowego sprawdzania ciężarówki poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że w naczepie, w specjalnie przygotowanych skrzyniach imitujących palety z deskami, ukryta jest papierosowa kontrabanda.

Jej rozładunek i dokładne przeliczenie trwało ponad dobę. W sumie w ciężarówce kierowanej przez 28-letniego Białorusina znajdowało się 600 tys. paczek papierosów o wartości blisko 9 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść 14,5 mln zł.

Wobec kierowcy wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tak duży przemyt papierosów grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat. - st. asp. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

piątek, 17 września 2021

Akcja "sprzątanie świata" - odwołana!

Komentarze (1)

Ja nie wiem jak oni liczą haha 600 tys paczek i wartość blisko 9 mln to wychodzi ze na Białorusi paczka kosztowała by 15 zł, a gdyby trafiły do obiegu skarb państwa stracił by blisko 14.5 mln to wtedy wychodzi ze paczka na mecie musiała by kosztować 24 zł bo 600tys pączek razy 24 zł to wychodzi około 14mln 400 tys zł co za głupoty, na mecie kosztowały by max 10 zł za paczkę to na Białorusi musiała by kosztować jakieś 3 góra 4 zł

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.