piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2111 wyświetleń

Ostatnie dni spisu powszechnego

Ostatnie dni spisu powszechnego

Ponad dwa tygodnie przed zakończeniem Narodowego Spisu Powszechnego samorządy usilnie zachęcają mieszkańców do wypełnienia swego obowiązku.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania" – wyjaśnia Główny Urząd Statystyczny. Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

 

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa, czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl.

Należy pamiętać także, że odmowa udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (12)

Oj chyba trzeba będzie zmienić narodowość, bo ta pseudo demo-euro-judeo-komuna co raz bardziej puka do naszych drzwi.

W czwartek 16 09 byłem w urzędzie miasta i chciałem się spisać ,lecz tam niema żadnego pracownika do pomocy w spisaniu się Zrezygnowałem i jestem zawiedziony.

a jak maja się spisać starsze samotnie mieszkające osoby skoro rachmistrzowie nie chodzą po domach przez pandemię?? taki dziadek lub babcia mając 70 lub więcej lat i tak się przez internet nie spiszą bo nie umieją.

Spis i spis do d..... te spisy jeszcze podczas epidemii zakazy nakazy łażą i roznoszą niewiadomo co

karać to możecie siebie .

Kara może być za odmowę a nie za brak udziału w tym czymś. Uwaga uwaga mamy stan epidemii.... ktoś o tym zapomniał ,nie wie ?? Skończy się ten cyrk to będziemy się spisywać bo uzrael potrzebuje danych a tam są przesyłane.

Interesant - skoro jesteś tutaj i zabierasz głos, znaczy to, że masz internet, umiesz czytać oraz umiesz pisać. Jaki jest problem spisać się samemu? Ludzie ....

Do Grzegorz...zmienisz narodowość i co??? Spisy przeprowadzane są na całym świecie, nie tylko w Polsce, więc najpierw radzę doinformować się, a potem komentować coś publicznie :/

DO Krzycha nie wiedziałem że jesteś taki mądry i pozjadałeś wszystkie rozumy.

Nie pozjadałem. Ludzie na księżyc latają, jaki jest problem odpowiedzieć na kilka pytań w ankiecie?

Ja chce się spisać .tylko nikt nie chce mnie spisać .W Grajewie około 50procent mieszkańców nie potrafi spisać przez internet , ja również , Pytam się gdzie są rachmistrzowie. Karać i zastraszać to można taką osobę która odmawia ,anie kto chce a nikt nie chce jej spisać.Zastraszanie to metoda tego układu.

W urzędzie nie można uzyskać pomocy przy spisie, nie można też zarejestrować działalności gospodarczej bo "pani jest na urlopie". /

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.