piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 919 wyświetleń

Dzisiaj Dzień bez Samochodu - międzynarodowa kampania proekologiczna

Dzisiaj Dzień bez Samochodu - międzynarodowa kampania proekologiczna

Ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta poruszające się po miastach. 22 września obchodzony jest coroczny Dzień bez Samochodu.


Życie bez samochodu może wydawać się trudne, ale jeden dzień? Może warto zostawić auto w garażu, czy na parkingu i pospacerować lub zamienić cztery koła na dwa. Rower to najbardziej ekonomiczny środek transportu, zamiast paliwa, spalamy kalorie.

- Rower jest dla mnie głównym środkiem transportu, nawet zimą, kiedy nie ma oblodzonej jezdni. Wsiadając na jednoślad odpoczywam i służy to mojemu zdrowiu - mówi nam napotkany grajewianin - pan Zygmunt.

- Nie jestem kierowcą, więc nie będę miała żadnego problemu, by "porzucić" ukochane auto - śmieje się pani Mariola.


Samochody mają zwolenników i przeciwników. Ekolodzy biją na alarm - przepełnione pojazdami miasta to tykająca bomba ekologiczna, twierdzą. Zostawiając pojazd spalinowy choćby na jeden dzień, przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i ograniczenia poziomu hałasu, wpływamy też na mniejszy ruch w mieście.

Za oknami piękna pogoda, odetchnij świeżym powietrzem...

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (3)

Bezsensu męczyć sie na rowerze w tą zimnice

wszystkie te akcje eko terrorystów nic dobrego nie wniosły i nie wniosą ... sa opłacane przez system a system nigdy nie był dobry dla ludzi ... zawsze dla systemu ( wydarcie od nas kasy)

Wstaję rano, patrzę przez okno na parking i co widzę? Dzień bez samochodu????.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.