Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemach monitorujących

aktualizacja: 2019-08-30 15:48:22     nr wiadomości: 40077     przeczytano: 4127     Ilość komentarzy komentarze: 0

Monitoring wizyjny, inaczej przemysłowy (CCTV), ma za zadanie dozorować domy, szkoły, placówki publiczne i hale przemysłowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Przede wszystkim, podnosi poziom bezpieczeństwa. Wyróżnia się 3 rodzaje monitoringu: analogowy, hybrydowy i cyfrowy.

Rodzaje monitoringów: analogowy, hybrydowy i IP

System analogowy jest najstarszym rodzajem monitoringu i daje podgląd w obrębie sieci zbudowanej kablami koncentrycznymi. Przewody podłączone są do rejestratora, który przesyła obraz o rozdzielczości PAL/NTCS (max 768x576px). System hybrydowy to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające łączyć monitoring analogowy z serwerami wizyjnymi IP. Daje to możliwość tworzenia funkcjonalnych systemów. Monitoring IP jest najnowszym z systemów. Bazuje on na protokole IP, który pozwala na stworzenie rozległych systemów opartych na sieci LAN. Monitoring cyfrowy zapisuje obraz na dysku twardym, dzięki czemu wideo można archiwizować i odtwarzać w dowolnym momencie. Najnowsze rozwiązania w monitoringu cyfrowym proponuje firma: bcscctv.pl. W ofercie przedsiębiorstwa dostępne są różne konfiguracje systemów wideo analizy. Inną ważną zaletą monitoringu IP jest to, że można oglądać podgląd z kamer na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Daje to ogromną swobodę w kontrolowaniu działania systemu dozorującego. Kamery IP podłączone są do sieci LAN za pomocą przewodu UTP. Daje to nieograniczone zasięgi odbioru i bardzo wysoką jakość obrazu. Poza tym, system IP jest odporny na zakłócenia i można nim zarządzać z dowolnego miejsca podłączonego do sieci. Co więcej, system IP można łatwo rozbudować.

A może: AHD i HD-TVI

Technologia AHD pozwala osiągnąć lepszą jakość obrazu. Dzieje się to dzięki kablowi koncentrycznemu lub skrętce UTP. Sygnał może być wysyłany na odległość nawet 500 m. Co ważne, przy zastosowaniu wyjścia CVBS można podłączyć do systemu kamery analogowe, co znacznie obniża koszty instalacji. Technologia AHD ma duży zasięg, jest odporna na zakłócenia i przerwy w transmisji. Poza tym, można ją łatwo konfigurować i przełączać w tryb CVBS. Monitoring HD-TVI także przesyła wysokiej jakości obraz. Jest on prosty w instalacji i konfiguracji. System działa na bazie kabli koncentrycznych czyli technologii analogowej, co pozwala w prosty i szybki sposób zmodernizować stary system dozorujący. W zależności od użytych kabli, zasięg sygnału jest inny. Stosując przewody RG59, można uzyskać zasięg odbioru do 300 m, a RG6/11 – 500 m.

Kilka słów o technologii HD-CVI

Ten system monitoringu przemysłowego daje możliwość otrzymania obrazu w rozdzielczości HD i FULL HD. Podobnie jak poprzednie technologie, opiera się na kablach koncentrycznych. Jest to rozwiązanie, które rewelacyjnie sprawdza się przy modernizacji starych systemów monitorujących. Przy wymianie oprogramowania, nie ma konieczności zmiany okablowania. Technologia HD-CVI osiąga duże zasięgi transmisji, jest odporna na zakłócenia, a koszt jej instalacji jest stosunkowo niski.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.