Wózki Koursavelo w Intermarche

aktualizacja: 2017-06-23 15:06:37     nr wiadomości: 32280     przeczytano: 3988     Ilość komentarzy komentarze: 0

Muszkieterowie świętują pierwszy dzień lata i zachęcają do zakupów na rowerze w Grajewie

22 czerwca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowego lata, a na 23 czerwca br. zaplanowane jest zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. W tym okresie wielu z nas spędza znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu.
 

Grupa Muszkieterów w trosce o środowisko i zdrowie Polaków
udostępnia klientom sklepu Intermarché w Grajewie wózki Koursavélo.
Są to specjalne kosze zakupowe na kółkach,
wyposażone w dwie izotermiczne torby, które można przypiąć do roweru.


Z badania ARC Rynek i Opinia pt. „Sponsoring Monitor” wynika, że największą popularnością wśród osób uprawiających sport cieszy się jazda na rowerze. Blisko co drugi aktywny fizycznie Polak wsiada na rower. Dyscyplina ta zyskała na popularności w przeciągu ostatniego roku. W analogicznym okresie w 2015 r. wskazał go co czwarty z respondentów .

– Klienci chętnie przyjeżdżają do naszych sklepów na rowerze, dlatego żeby ułatwić im codzienne zakupy i ich transport przygotowaliśmy wózki Koursavélo (z fr. courses à vélo – po zakupy na rowerze). Jest to to rozwiązanie, które wpisuje się w filozofię naszej firmy, ponieważ promuje zdrowy styl życia i jest działaniem na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Rower jest idealną alternatywą dla samochodu, szczególnie w trwającym sezonie letnim, dlatego zachęcamy klientów do skorzystania z oferty Intermarché – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.


Zasady wypożyczenia wózka
Wózki z dwoma izotermicznymi torbami są dostępne dla klientów sklepu Intermarché. Sklep w Grajewie udostępnia aż 10 wózków. Mogą one być użytkowane zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Korzystanie z wózka jest bezpłatne i odbywa się w oparciu o umowę użyczenia za kaucją. Ze względów bezpieczeństwa jego maksymalne obciążenie może wynosić 30 kg. Z przyczepionym wózkiem rowerzysta może przemieszczać się maksymalnie z prędkością 18 km/h.

Wszystkie szczegóły usługi dostępne są w punkcie informacyjnym sklepu Intermarché Grajewo Koszarówka ul. Białostocka 4

Materiał wideo prezentujący szczegóły korzystania z usługi Koursavélo:
http://muszkieterowie.pl/intermarche/po-zakupy- na-rowerze- z-intermarche- to-mozliwe/


Raportowanie Grupy Muszkieterów
Działania na rzecz lokalnych społeczności i środowiska są na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów we wszystkich krajach, w których operują sklepy sieci. Są to konsekwentnie realizowane działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu we Francji, Belgii, Polsce i Portugalii. Zostały one zebrane w niedawno opublikowanym raporcie z działań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Grupy za 2015 rok. Raport kompleksowo opisuje inicjatywy realizowane przez Muszkieterów oraz projekty i przedsięwzięcia na najbliższe lata. Grupa planuje m.in. zwiększyć udział wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych o 25 proc. do 2025 r.

Raport Grupy Muszkieterów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest dostępny na stronach:
https://intermarche.pl/o-nas/nasze- dzialania  oraz  http://muszkieterowie.pl/raporty/

Informacje o Grupie Muszkieterów
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 375 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.