"Wolne Lektury"

aktualizacja: 2020-03-24 15:53:47     nr wiadomości: 41911     przeczytano: 3592     Ilość komentarzy komentarze: 0

W związku z ograniczeniem funkcjonowania bibliotek, spowodowanym ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie zachęca do korzystania z serwisu "Wolne Lektury" - cyfrowej biblioteki, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska, w której publikowane są utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej. Zasoby "Wolnych Lektur" to obecnie ponad 5 500 utworów z domeny publicznej lub udostępnionych na wolnych licencjach.

Książki dostępne są przez stronę https://wolnelektury.pl/ i w formatach PDF, TXT oraz w wygodnych dla czytników ebooków formatach EPUB i MOBI. Można też łatwo wygenerować nowy plik PDF okrojony np. o motywy literackie czy przypisy, ze zwiększoną interlinią lub rozmiarem tekstu.

Oprócz książek czytelnicy znajdą również audiobooki. Lektorami są znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka, Jan Peszek, Wiktor Korzeniewski, Joanna Domańska, Andrzej Chyra i Jacek Rozenek. Wszystkie nagrania dostępne są w trzech formatach: MP3, Ogg Vorbis oraz DAISY (dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych i wszystkich mających poważne trudności z czytaniem).

          Z utworów literackich zgromadzonych w serwisie "Wolne Lektury" oraz audiobooków można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.