Wigilia grajewskiej Caritas

aktualizacja: 2014-01-07 14:17:58     nr wiadomości: 21505     przeczytano: 6033     Ilość komentarzy komentarze: 7

Święto Bożego Narodzenia wpisuje się w naszą pamięć niepowtarzalnym urokiem Wigilii. Jest to czas szczególnie rodzinny. Jak Święta Rodzina w stajence betlejemskiej, tak i my w naszych domach, gromadzimy się, aby cieszyć się sobą nawzajem. Tradycja nakazuje nam w ten szczególny wieczór, pozostawić jedno wolne miejsce przy stole dla gościa.

Spoglądając wokół siebie, widzimy że przybywa nam osób samotnych, starszych, ubogich. Jest to dość przykra, a nieraz i bolesna rzeczywistość. Dlatego należy pochylić czoła przed wszystkimi ludźmi, którzy na miarę swoich sił i możliwości, starają się zaradzić tej trudnej sytuacji.

Już w tradycję Caritas parafii pw. Trójcy Przenajświętszej wpisuje się organizowana rok rocznie Wigilia dla osób samotnych, starszych, będących w potrzebie. Tegoroczna Wigilia znów pociągnęła za sobą cały szereg poczynań ze strony pań z Caritasu, które starały się, aby stół wigilijny był dostatecznie zastawiony. Przy wydatnej pomocy licznych sponsorów, można było zorganizować szczególny, wigilijny wieczór. I choć każdy gość był z innego domu, to tego wieczoru można było poczuć przy stole familijną atmosferę. Wspólny śpiew kolęd, życzenia i łamanie się opłatkiem, bardzo smaczne wigilijne potrawy (czerwony barszcz, liczne potrawy z ryb, krokiety, pierogi, kapusta z grzybami, ciasta itp.) a także skromne prezenty – to wszystko stworzyło bardzo miłą i serdeczną atmosferę.
Uczestnicy Wigilii wyrażali swą wdzięczność za to, że mogli przeżyć tak piękne i wzniosłe chwile. Pragną Oni w sposób szczególny podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania. Miłe słowa kierują w stronę proboszcza parafii, ks. Prałata Czesława Oleksego oraz właścicieli, przedstawicieli firm – darczyńców, dzięki którym odbyła się Wigilia grajewskiej Caritas.

W swoim poszukiwaniu szczęścia pamiętajmy, że bardzo dużo jest go w dawaniu, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym.
Wdzięczni uczestnicy WigiliiPodziękowania:

P. E. Borawskiemu, B. Sulewskiej, P. Niecikowskim, P. Wróblewskim, P. Bednarowicz, B. Klisiak, P. Netter, P. Motus, P. Skrodzkim, P. K. Cimaszewskiemu, K. Hanusiak, P. Mozolewskiemu, Łagunie i wsp., P. Kamińskim, P. Bagińskim, P. Modzelwskiemu, Ramatowskiemu, P. Kryszpiniuk, Adamkiewicz, P. Marszalik oraz Zarządowi, P. Wójcickim, D. Kraszewskiej – Rokickiej, P. Kryścio i wsp., P. Frankowskim
Wreszcie jakieś normalne dziękuję. Nie jakiaś pseudo reklama... Tak to są naprawdę b. potrzebujący ludzie, chociaż jakiegoś uczucia, nie mówiąc o materialnych potrzebach, których jest morze :( Wszystkim Im życzę lepszych lat, jakiegoś światełka w tunelu!
Napisał: jolanta dodano: 2014-01-07 19:50:02

cos wspaniałego taka wigilja
Napisał: grajewianka dodano: 2014-01-07 20:40:35

to prawda,my też kiedyś będziemy starzy i nie wiadomo co nam zgotuje los dziś mamy dom,rodzine i pieniądze a są takie sytuacje w życiu że w mgnieniu oka możemy stracić wszystko i co w tedy? czy też będziemy z tego powodu skakać z radości ,otóż nie!!! więc pomagajmu ludziom bez względu na ich status społeczny bo kiedyś i my możemy być w potrzebie i nikt nam ręki nie poda
Napisał: ja dodano: 2014-01-08 11:45:17

patrząc na zawartość stołów widać że panie z caritas bardzo się postarały
Napisał: janek dodano: 2014-01-08 20:25:26

Czy nie można było by zrobić w Grajewie jakiegoś punkt dożywiania ludzi biednych.? Wydaje mi się że w miastach na prawach powiatu takie punkty były by potrzebne a zwłaszcza zimą.
Napisał: Folf dodano: 2014-01-10 06:14:20

popieram tez żeby było jakies dożywianie dla biednych i potrzebujących,panie działajcie ja już nie mogę doczekać się następnej wigilii.
Napisał: janina dodano: 2014-01-10 21:11:20

największym organizatorem wigilii był ks. Zygmunt
Napisał: ala dodano: 2014-03-05 15:56:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.