piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12227 wyświetleń

Wieści ze Szpitala

Z dniem 1 października br. w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Ogólnym w Grajewie pracę rozpocznie nowy czteroosobowy zespół lekarzy psychiatrów. Szeregi oddziału zasili lek. Krzysztof Dzierżanowski, ordynator Oddziału Psychogeriatrii Szpitala w Choroszczy a także lek. Adam Zduńczyk, ordynator Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Ogólnego w Kolnie. Wyspecjalizowany personel będzie pracował pod kierownictwem lek. Moniki Zduńczyk.

- Jestem po wstępnych rozmowach z  Dominikiem Maślachem, dyrektorem departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i uzyskałem wstępną informację o poszerzeniu działalności Centrum Zdrowia Psychicznego o powiat moniecki i kolneński - mówi nam Sebastian Wysocki, dyrektor Szpitala Ogólnego im. W. Ginela w Grajewie.

  • Po wielu latach pracy, na własną prośbę odchodzą spec. psych. Janusz Chojnowski, Koordynator Oddział Psychiatrycznego i lek. Dorota Chojnowska. - W imieniu wszystkich pracowników naszego Szpitala serdecznie dziękuję za wieloletnią, profesjonalną, troskliwą opiekę medyczną i pełną poświęcenia pracę na rzecz tych, którzy potrzebowali Państwa pomocy. Przekazując te słowa życzę wszelkiej pomyślności, zadowolenia z życia i satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec naszych pacjentów - dziękuje dyrektor Sebastian Wysocki.
     
  • W przyszłym tygodniu w szpitalu pod kierownictwem spec. kardiologa Małgorzaty Wasilewskiej - Piktel zostanie przeprowadzony pierwszy zabieg wszczepienia stymulatora (rozrusznika) serca. - Jesteśmy także na etapie otwierania oddziału rehabilitacji kardiologicznej dla naszych pacjentów - dodaje dyrektor.
  • W połowie października br. zostanie otworzona pracownia tomografii komputerowej. Urządzenie zostało zakupione ze środków Ministerstwa Zdrowia.
  • Trwa remont generalny oddziału zakaźnego, który powinien zakończyć się do końca tego roku oraz tworzone są izolatki na wybranych oddziałach.
  • Szpital zakupił 6 kardiomonitorów z dotacji celowej przekazanej przez Powiat Grajewski z przeznaczeniem na realizację zadania w ramach "Zwalczania zakażenia, zapobiegania rozprzestrzenianiu się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem Sars-Cov2".
  • Powszechny Zakładowi Ubezpieczeń podarował na rzecz Szpitala aparat do Elektrokardiografii przeznaczony na  walkę z Covid-19.
  • Oddział Chirurgii Ogólnej  uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgii ogólnej.
  • Dług Szpitala sięga około 34 mln zł. Wynik finansowy za okres od stycznia do sierpnia 2020 r. jest o 5 mln zł lepszy w niż wynik uzyskany w tym samym okresie roku 2019.
     

e-Grajewo.pl

czwartek, 28 marca 2024

Kronika policyjna

Komentarze (13)

Skoro jest tak dobrze, to może wypłacićby zaległe socjalne pracownikom?

Ankieta jest bardzo potrzeba, tylko należy do pilnować aby dotarła tam gdzie powinna. Lezalam na oddziale ginekologii i szkoda że nie było wtedy tych ankiet, z le to wspominam.

O matko a w szpitalu w Choroszczy ognisko zakażenia Covid😷

...spec. kardiolog jest.. jest oddz. kardiologii .. ..teraz mowa o oddz. rehabilitacji kardiologicznej brawo !!! ale co z PORADNIĄ KARDIOLOGICZNĄ w Szpitalu???..była prze wiele lat, i winna być!!!!!...a jakoś cisza... ..poradnia w przychodni p. Mejznera pęka w szwach...kolejki wielomiesięczne.!!....p, dyrektorze Wysocki, zanim oddz. rehanilitacji powstanie trzeba ludzi leczyć w Poradni Kardiologicznej!!!.. .wstyd, żeby nie było takiej poradni przy Szpitalu!!!!!!....w s t y d........czas otworzyć .....ludzie na serce chorują !!!!! i czekają!!!

Poradnia Kardiologiczna która była w Szpitalu przez wiele lat była Poradnią prywatną!!! Pacjenci płacili za wizytę u kardiologa. Pan Dyrektor już jest po rozmowach z dyrekcją NFZ w sprawie zakontraktowania poradni kardiologicznej, gastrologicznej, pulmonologicznej. Do końca roku 2020 w związku z Covid nie ma kontraktowania w całym kraju. Z nowymi poradniami ruszymy w 2021


Wiele zmian w Szpitalu w ostatnim czasie możemy zaobserwować. Zmian, które mają na celu poprawę jakości świadczeń, dostępności dla pacjentów oraz dalszym rozwojem Szpitala. Zauważamy w Poradniach nowych, doświadczonych lekarzy, którzy wykazują chęć pracy, kulturę osobistą oraz profesjonalizm. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, jako pacjentka zauważyłam ogromny profesjonalizm personelu zwłaszcza w poradniach. Jako matka Maleństwa miałam możliwość przyjść z dzieckiem na pobranie krwi, bezpiecznym, specjalnie wydzielonym wejściem. Podziwiam. Pełen profesjonalizm. Korzystam również z innych poradni i widzę ile pozytywnych zmian i jaki standard jest teraz w Szpitalu. Domyślam się, że trudno jest zrobić rewolucje jednym „kliknięciem”jednakże jestem pełna podziwu. Z informacji które płyną nieustannie na portalach społecznościowych domyślam się, iż za chwilę powstaną Poradnie, których jeszcze nie ma w Szpitalu. Na wszystko potrzeba czasu. Powodzenia w dalszym procesie rozwoju Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Pytam po raz kolejny ale pewnie znów będzie blokada na mój wpis. Jednak zadam pytanie - czy nadal
ok. 40 pracowników stawia Klauzulę sumienia nad Przysięgę Hipokratesa? Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Chciałabym wiedzieć, w sumie to nazwiska znam ale może jest więcej osób niż wiem.A może jednak zrozumieli, że Przysięga Hipokratesa jest ważniejsza niż przekonania religijne.

Do Justyna. A poza tym to w domu wszyscy zdrowi?

Do szpital .Przez wiele lat funkcjonowała przychodnia kardiologiczna nie odpłatna.Przyjmowala dr.Milkowska.

Hah ludzie. Teraz ciężko jest się leczyć w tym szpitalu. Trafiasz na sor i widzisz jak jazdy ma wszystko w nosie razem z pacjentami. Widać tylko kawki, cistaeczka, pizze bufet pełną parą. Drzwi zamknięte więc wchodzą tylko ludzie z grona. Czekasz czekasz.... Aż w końcu myślisz wracam do domu najwyżej sami przyjadą.... Żal i smutek...

Oczywiście, że była wiele lat poradnia kardiologiczna na NFZ. Wierutne kłamstwo że była prywatna .Oprócz dr. Miłkowskiej leczył dr.Djering. Moze z błędem nazwisko ale na pewno leczył też państwowo.

do johny na holu wisi przed sorem wisi taka tablica jak segregacja pacjentów gdyby pracownicy jej przestrzegali to dopiero byś się naczekał na przyjęcie bo większość ludz przychodzi z byle czym i oczekują natychmiastowej pomocy bo do lekarza rodzinnego nawet nie raczą spróbować się dostać

Do xyz mówię to na swoim przykładzie. Zostawia się pacjenta i się czek. Jak ktoś straci przytomność to znaczy że jednak potrzebuję pomocy. Takie jest podejście a Twoja wypowiedź podjezdza mi kimś z wewnątrz.... Prawda jest taka że na sorze zawsze była wielka laska żeby przyjąć. Znam przypadki w których lekarze pytali w poniedziałek" gdzie pan był, u kogo" z na dole widniał podpis tego właśnie deliwanta. Tak poza tym poziom jest marny../

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.