Wieści ze Szpitala

aktualizacja: 2020-09-24 19:47:35     nr wiadomości: 43504     przeczytano: 5625     Ilość komentarzy komentarze: 13

Z dniem 1 października br. w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Ogólnym w Grajewie pracę rozpocznie nowy czteroosobowy zespół lekarzy psychiatrów. Szeregi oddziału zasili lek. Krzysztof Dzierżanowski, ordynator Oddziału Psychogeriatrii Szpitala w Choroszczy a także lek. Adam Zduńczyk, ordynator Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Ogólnego w Kolnie. Wyspecjalizowany personel będzie pracował pod kierownictwem lek. Moniki Zduńczyk.

- Jestem po wstępnych rozmowach z  Dominikiem Maślachem, dyrektorem departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i uzyskałem wstępną informację o poszerzeniu działalności Centrum Zdrowia Psychicznego o powiat moniecki i kolneński - mówi nam Sebastian Wysocki, dyrektor Szpitala Ogólnego im. W. Ginela w Grajewie.

 • Po wielu latach pracy, na własną prośbę odchodzą spec. psych. Janusz Chojnowski, Koordynator Oddział Psychiatrycznego i lek. Dorota Chojnowska. - W imieniu wszystkich pracowników naszego Szpitala serdecznie dziękuję za wieloletnią, profesjonalną, troskliwą opiekę medyczną i pełną poświęcenia pracę na rzecz tych, którzy potrzebowali Państwa pomocy. Przekazując te słowa życzę wszelkiej pomyślności, zadowolenia z życia i satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec naszych pacjentów - dziękuje dyrektor Sebastian Wysocki.
   
 • W przyszłym tygodniu w szpitalu pod kierownictwem spec. kardiologa Małgorzaty Wasilewskiej - Piktel zostanie przeprowadzony pierwszy zabieg wszczepienia stymulatora (rozrusznika) serca. - Jesteśmy także na etapie otwierania oddziału rehabilitacji kardiologicznej dla naszych pacjentów - dodaje dyrektor.
 • W połowie października br. zostanie otworzona pracownia tomografii komputerowej. Urządzenie zostało zakupione ze środków Ministerstwa Zdrowia.
 • Trwa remont generalny oddziału zakaźnego, który powinien zakończyć się do końca tego roku oraz tworzone są izolatki na wybranych oddziałach.
 • Szpital zakupił 6 kardiomonitorów z dotacji celowej przekazanej przez Powiat Grajewski z przeznaczeniem na realizację zadania w ramach "Zwalczania zakażenia, zapobiegania rozprzestrzenianiu się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem Sars-Cov2".
 • Powszechny Zakładowi Ubezpieczeń podarował na rzecz Szpitala aparat do Elektrokardiografii przeznaczony na  walkę z Covid-19.
 • Oddział Chirurgii Ogólnej  uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgii ogólnej.
 • Dług Szpitala sięga około 34 mln zł. Wynik finansowy za okres od stycznia do sierpnia 2020 r. jest o 5 mln zł lepszy w niż wynik uzyskany w tym samym okresie roku 2019.
   

e-Grajewo.pl

Skoro jest tak dobrze, to może wypłacićby zaległe socjalne pracownikom?
Napisał: Anna dodano: 2020-09-25 13:07:44

Ankieta jest bardzo potrzeba, tylko należy do pilnować aby dotarła tam gdzie powinna. Lezalam na oddziale ginekologii i szkoda że nie było wtedy tych ankiet, z le to wspominam.
Napisał: Beatris dodano: 2020-09-25 14:23:54

O matko a w szpitalu w Choroszczy ognisko zakażenia Covid😷
Napisał: Ja dodano: 2020-09-25 19:42:31

...spec. kardiolog jest.. jest oddz. kardiologii .. ..teraz mowa o oddz. rehabilitacji kardiologicznej brawo !!! ale co z PORADNIĄ KARDIOLOGICZNĄ w Szpitalu???..była prze wiele lat, i winna być!!!!!...a jakoś cisza... ..poradnia w przychodni p. Mejznera pęka w szwach...kolejki wielomiesięczne.!!....p, dyrektorze Wysocki, zanim oddz. rehanilitacji powstanie trzeba ludzi leczyć w Poradni Kardiologicznej!!!.. .wstyd, żeby nie było takiej poradni przy Szpitalu!!!!!!....w s t y d........czas otworzyć .....ludzie na serce chorują !!!!! i czekają!!!
Napisał: krystynaa dodano: 2020-09-25 20:15:36

Poradnia Kardiologiczna która była w Szpitalu przez wiele lat była Poradnią prywatną!!! Pacjenci płacili za wizytę u kardiologa. Pan Dyrektor już jest po rozmowach z dyrekcją NFZ w sprawie zakontraktowania poradni kardiologicznej, gastrologicznej, pulmonologicznej. Do końca roku 2020 w związku z Covid nie ma kontraktowania w całym kraju. Z nowymi poradniami ruszymy w 2021
Napisał: Szpital dodano: 2020-09-25 21:27:14

Wiele zmian w Szpitalu w ostatnim czasie możemy zaobserwować. Zmian, które mają na celu poprawę jakości świadczeń, dostępności dla pacjentów oraz dalszym rozwojem Szpitala. Zauważamy w Poradniach nowych, doświadczonych lekarzy, którzy wykazują chęć pracy, kulturę osobistą oraz profesjonalizm. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, jako pacjentka zauważyłam ogromny profesjonalizm personelu zwłaszcza w poradniach. Jako matka Maleństwa miałam możliwość przyjść z dzieckiem na pobranie krwi, bezpiecznym, specjalnie wydzielonym wejściem. Podziwiam. Pełen profesjonalizm. Korzystam również z innych poradni i widzę ile pozytywnych zmian i jaki standard jest teraz w Szpitalu. Domyślam się, że trudno jest zrobić rewolucje jednym „kliknięciem”jednakże jestem pełna podziwu. Z informacji które płyną nieustannie na portalach społecznościowych domyślam się, iż za chwilę powstaną Poradnie, których jeszcze nie ma w Szpitalu. Na wszystko potrzeba czasu. Powodzenia w dalszym procesie rozwoju Szpitala Ogólnego w Grajewie.
Napisał: Justyna dodano: 2020-09-25 22:28:06

Pytam po raz kolejny ale pewnie znów będzie blokada na mój wpis. Jednak zadam pytanie - czy nadal ok. 40 pracowników stawia Klauzulę sumienia nad Przysięgę Hipokratesa? Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Chciałabym wiedzieć, w sumie to nazwiska znam ale może jest więcej osób niż wiem.A może jednak zrozumieli, że Przysięga Hipokratesa jest ważniejsza niż przekonania religijne.
Napisał: abc dodano: 2020-09-26 17:12:23

Do Justyna. A poza tym to w domu wszyscy zdrowi?
Napisał: Anna dodano: 2020-09-26 19:28:47

Do szpital .Przez wiele lat funkcjonowała przychodnia kardiologiczna nie odpłatna.Przyjmowala dr.Milkowska.
Napisał: Ja dodano: 2020-09-26 21:50:53

Hah ludzie. Teraz ciężko jest się leczyć w tym szpitalu. Trafiasz na sor i widzisz jak jazdy ma wszystko w nosie razem z pacjentami. Widać tylko kawki, cistaeczka, pizze bufet pełną parą. Drzwi zamknięte więc wchodzą tylko ludzie z grona. Czekasz czekasz.... Aż w końcu myślisz wracam do domu najwyżej sami przyjadą.... Żal i smutek...
Napisał: Johny dodano: 2020-09-27 12:22:10

Oczywiście, że była wiele lat poradnia kardiologiczna na NFZ. Wierutne kłamstwo że była prywatna .Oprócz dr. Miłkowskiej leczył dr.Djering. Moze z błędem nazwisko ale na pewno leczył też państwowo.
Napisał: Ela dodano: 2020-09-28 11:33:56

do johny na holu wisi przed sorem wisi taka tablica jak segregacja pacjentów gdyby pracownicy jej przestrzegali to dopiero byś się naczekał na przyjęcie bo większość ludz przychodzi z byle czym i oczekują natychmiastowej pomocy bo do lekarza rodzinnego nawet nie raczą spróbować się dostać
Napisał: xyz dodano: 2020-09-28 22:00:01

Do xyz mówię to na swoim przykładzie. Zostawia się pacjenta i się czek. Jak ktoś straci przytomność to znaczy że jednak potrzebuję pomocy. Takie jest podejście a Twoja wypowiedź podjezdza mi kimś z wewnątrz.... Prawda jest taka że na sorze zawsze była wielka laska żeby przyjąć. Znam przypadki w których lekarze pytali w poniedziałek" gdzie pan był, u kogo" z na dole widniał podpis tego właśnie deliwanta. Tak poza tym poziom jest marny../
Napisał: Johny dodano: 2020-09-29 07:19:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.