Wieści z ZS w Szczuczynie

aktualizacja: 2020-10-20 16:39:50     nr wiadomości: 43754     przeczytano: 2030     Ilość komentarzy komentarze: 2

Uczniowie ZS w Szczuczynie, w ramach projektu „Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy” wzięli udział w szkoleniu rajdowym, które odbyło się na torze w Modlinie. 

Szkolenie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, którą prowadzili profesjonalni instruktorzy oraz kierowcy, m.in. Leszek Kuzaj.

W trakcie pierwszej sesji mieliśmy okazję zaznajomić się z takimi aspektami rajdowymi jak: prawidłowe hamowanie, technika zmiany biegów w trakcie wyścigu, poprawne wychodzenie i wchodzenie w zakręty wolne oraz szybkie, co to podsterowność jak i nadsterowność oraz jak sobie z tym radzić, a także zapoznano nas z serwisem auta w trakcie wyścigu. 

Część druga związana była już tylko z torem. Na zewnątrz czekały na nas dwa auta: 300 konne Subaru Impreza oraz 650 konny Nissan GTR. Na torze mieliśmy okazję przenieść teorię w praktykę. Część teoretyczna przyniosła zamierzone efekty gdyż czasy przejazdów ulegały poprawie z każdym kółkiem. Wrażeń z jazdy tymi samochodami nie sposób opisać słowami, trzeba w nich usiąść i docisnąć gaz. 

Zespół Szkół w Szczuczynie dziękuje organizatorom, instruktorom oraz wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w tej niezapomnianej przygodzie. - Łukasz Kowalski

 

Nic tylko przyklasnąć, bravo szkoła!!!
Napisał: absolwent dodano: 2020-10-20 20:47:08

mega sprawa
Napisał: miss dodano: 2020-10-22 08:34:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.