Wieści z ZSS

aktualizacja: 2010-01-27 16:29:42     nr wiadomości: 11111     przeczytano: 9782     Ilość komentarzy komentarze: 0

     Podczas nadchodzących ferii zimowych w dniach 25. 01. – 05. 02. 2010. r. dzieci i młodzież  Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II korzystać będą z wypoczynku zimowego zorganizowanego w formie zimowiska. Podczas trwania pierwszego tygodnia realizowany będzie projekt według programu profilaktycznego, który został opracowany przez nauczycielki świetlicy -panie Wiolettę Skwiot i Annę Jarząbek. Na uczestników zimowiska czeka wiele atrakcji oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.
      Na poniedziałek przewidziany jest wyjazd do Ełku na basen. Na  wtorek zaplanowano wyjazd do Białegostoku na lodowisko i do McDonald’sa.  Środa to dzień stacjonarny  który wypełnią: spotkania z panem Janem Kleczynskim O. Apolinarym z Bractwa Trzeźwości oraz terapeutą uzależnień z Węgorzowa - panem Leszkiem Korzenieckim, zajęcia plastyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom; zajęcia sportowe oraz wyjście do kina.
W czwartek gościć będziemy w Wojskowym Ośrodku Straży Granicznej w Kętrzynie. Zobaczymy tam pokaz tresury psów obronnych połączony z instruktażem, jak zachować się podczas ataku. Pogranicznicy pokażą nam salę kryminalistyki, bron ćwiczebną. Będziemy także mogli dosiąść quadów służących  na co dzień do poruszania się po patrolowanym terenie. W drodze powrotnej zwiedzimy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. 

      W piątek wyjeżdżamy do Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie wprawiać się będziemy w zimowym tropieniu zwierząt. Nauczymy się rozpoznawać tropy zwierząt i odgłosy przyrody, poćwiczymy strzelanie z łuku, odpoczniemy i ogrzejemy się przy ognisku.
 Realizacja bogatego programu profilaktycznego nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego struktur samorządowych: Urzędu Miasta Grajewo, Urzędów Gminy w Prostkach, Radziłowie i Grajewie oraz hojności sponsorów instytucjonalnych i prywatnych: PSS „Społem” w Grajewie, Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie, pana Eugeniusza Chrostowskiego;  firm „Ana-Bet” , Pol- Foods i „Koala’; hurtowni spożywczo-przemysłowej „AL.-ROL”, Piekarni Pieczywa Skrodzki Czesław i Janusz, Piekarni Pieczywa Łaguna Ireneusz i Wojciech, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Zagłoba”, zakładowi Przemysłu Mięsnego „Europa” w Rajgrodzie.
 W drugim tygodniu ferii część młodzieży wyjedzie na trzy dni do Ośrodka Żeglarskiego „Arkus” w Rajgrodzie. Pozostali uczestniczyć będą w zajęciach organizowanych przez dyżurujących nauczycieli na terenie Zespołu Szkół Specjalnych.

     Zapewnienie dzieciom wyżywienia w postaci trzech posiłków dziennie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu z Miejskiego i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, wpłatom rodziców oraz życzliwości wymienionych wyżej sponsorów.  - Anna Jarząbek

Galeria zdjeć (26)


                - Lodowisko - Białystok
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.