Wieści z ZSM nr 3

aktualizacja: 2016-11-16 22:09:47     nr wiadomości: 30049     przeczytano: 3373     Ilość komentarzy komentarze: 0

 

LEKCJE HISTORII Z IPN – em W ZSM NR 3

    Przed Narodowym Świętem Niepodległości w klasie trzeciej c, trzeciej a i czwartej b szkoły podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbyły się niezwykłe lekcje historii „Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski”. Lekcje przeprowadził P. Paweł Kalisz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

  W trakcie zajęć opowiedział skąd wzięły się polskie symbole narodowe i jaką rolę odgrywały w naszej historii. Zwracał uwagę na pochodzenie orła, jako godła Polski. Wyjaśnił dlaczego akurat  biało - czerwone barwy i jak, to się stało, że Pieśń Legionów Polskich we Włoszech stała się hymnem narodowym. Lekcje uzupełniały komputerowe prezentacje wizerunków orła, polskich władców czy innych ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Już po lekcjach Pan Paweł wziął udział w szkolnych obchodach Święta Niepodległości.

   Dla uczniów ZSM nr 3 to była kolejna lekcja z udziałem pracownika IPN - u O. Białystok, bo szkoła od lat bardzo dobrze współpracuje z tą instytucją.

                                                                                                                 fot.ZSM nr 3 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.