Wieści z ZSM 3

aktualizacja: 2016-11-14 19:10:42     nr wiadomości: 30021     przeczytano: 3701     Ilość komentarzy komentarze: 0

Akcja „Śniadanie daje moc” w klasach I – III   ZSM 3 (SP 4) 


   8 XI 2016 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci poznały historię Toli  i Maksa – galaktycznych agentów, oraz małego Wszystkojada, który przybył na Ziemię i zjadał wszystko. Obejrzały też prezentację multimedialną na temat 12 zasad zdrowego odżywiania. Odpowiadały na pytania dotyczące najważniejszego posiłku dnia, wartości odżywczych produktów przygotowanych do wykonania kanapek na zajęciach. Po umyciu rąk, wspólnie zrobiły zdrowe kanapki ze zwróceniem uwagi również na ich estetykę. Była to dobra lekcja pozytywnych zachowań, a także świetna zabawa dla uczniów. Wspólne drugie śniadanie cieszyło wszystkich. Nawet sprzątanie po posiłku przebiegło sprawnie. Uczniowie wykonali również prace plastyczne przedstawiające Wszystkojada            i siebie – jako galaktycznego agenta. 

   Na zakończenie zajęć przypomnieli dwunastą zasadę – a więc wspólna zabawa i ćwiczenia gimnastyczne. 

   Dzień minął pozostawiając mnóstwo wrażeń i obietnicę uczniów, że przygotują rodzicom kolację ze zdrowymi kanapkami, a sami będą zawsze pamiętali o zjedzeniu śniadania i kanapkach na drugie śniadanie do szkoły.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.