Wieści z policji

aktualizacja: 2020-11-25 16:55:20     nr wiadomości: 44080     przeczytano: 3396     Ilość komentarzy komentarze: 0
  • W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Rotę ślubowania od funkcjonariusza przyjął Komendant Powiatowy Policji w Grajewie młodszy inspektor Adam Brodowski.

23 XI w południe w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Funkcjonariusz wypowiedział słowa przysięgi: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadomy podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...”. Tymi słowami wziął na siebie szereg nowych obowiązków i wyrzeczeń związanych ze służbą w Policji.

Posterunkowemu Arturowi Buziewiczowi akt ślubowania wręczył Komendant Powiatowy Policji w Grajewie młodszy inspektor Adam Brodowski wraz ze swoim zastępcą młodszym inspektorem Łukaszem Głowackim. Po zakończeniu szkolenia podstawowego nowo przyjęty funkcjonariusz zasili szeregi grajewskiej Policji. - KPP w Grajewie

 

  • Grajewscy policjanci w tym tygodniu zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Jedna z nich to 33-latek, który "wpadł" w ręce policjantów, bo nie miał zasłoniętych ust i nosa. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd za fałszowanie dokumentów

W tym tygodniu grajewscy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Pierwsza z nich to 32-latek, który został zatrzymany w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna poszukiwany był za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Grajewa najbliższe 15 dni spędzi w areszcie.

Kolejny poszukiwany wpadł w ręce policjantów z grajewskiej "patrolówki" we wtorek po południu. Mundurowi zauważyli mężczyznę, który szedł jedną z ulic Grajewa nie mając zasłoniętych ust i nosa. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że 33-latek jest osobą poszukiwaną przez sąd za fałszowanie dokumentów. Mężczyzna po opłaceniu grzywny, uwolnił się od kary.

Inny poszukiwany został ujety przez grajewskich kryminalnych w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczuczyn. 42-latek poszukiwany był listem gończym przez sąd za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna najbliższe 14 dni spędzi w areszcie. Ostatnia z zatrzymanych osób była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. - KPP Grajewo

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.