Wieści z SP 4

aktualizacja: 2018-02-07 19:12:14     nr wiadomości: 34284     przeczytano: 2999     Ilość komentarzy komentarze: 0

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie odwiedzili gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie. Przypominali młodym ludziom o zagrożeniach istniejących w sieci oraz sposobach ich unikania.

Dzisiaj, pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. W obchody tego dnia włączyli się także grajewscy policjanci.

Na spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną mundurowipodkreślali, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby, również w sieci. Korzystając  z Internetu "z głową" budujemy własną reputację, ale również mamy bezpośredni wpływ na ochronę swoich danych osobowych. Mundurowi przypomnieli młodym ludziom, że wykorzystując Internet do komunikacji, należy to robić z poszanowaniem drugie osoby, co stanowi podstawę do zbudowania pozytywnych i wartościowych relacji. Funkcjonariusze przypominali także użytkownikom sieci, że ponoszą oni odpowiedzialność za swoje działania. Młodzież miała okazję obejrzeć edukacyjne filmy uświadamiające zagrożenia związane z korzystaniem z sieci.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.