Wieści z SP 4

aktualizacja: 2018-01-17 19:19:58     nr wiadomości: 34088     przeczytano: 2418     Ilość komentarzy komentarze: 0

Oto najnowsze wiadomości z „Czwórki”:

Warsztaty "Savoir vivre przy stole"
12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy VI b w ramach projektu edukacyjnego "Dobre maniery na co dzień" wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Savoir vivre przy stole" prowadzonych przez uczniów klasy II technikum hotelarstwa z Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Opiekunem grupy jest pani Katarzyna Ołdakowska – nauczyciel ZS w Wojewodzinie.
    Celem zajęć było poznanie zasad zachowania się przy stole, tajników dekoracji i estetyki stołu oraz obsługi kelnerskiej gości. Uczniowie dowiedzieli się również do czego służą naczynia i sztućce na stole, jak należy podawać potrawy i napoje oraz poznali trudną sztukę układania serwetek. 
    Dziękujemy pani Katrzynie Ołdakowskiej i uczniom z technikum hotelarstwa za profersjonalnie przygotowane zajęcia i wspaniałą współpracę. Organizatorem warsztatów była pani Iwona Zagórska.

„Słoneczka" w Muzeum Mleka
16.01.2018 r. grupa przedszkolna "SŁONECZKA" z wychowawczyniami uczestniczyła w warsztatach edukacyjno-plastycznych w Muzeum Mleka. Według wskazówek przemiłych pań prowadzących, dzieci wykonały laurki z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Po skończonej pracy przedszkolaki wesoło bawiły się z krówką Matyldą i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola. 

Akcje charytatywne w SP 4 trwają
Uczestniczymy w akcjach: „Opatrunek na ratunek”, „Kredki dla Afryki”, zbieramy ostemplowane znaczki na misje oraz używane telefony i  ładowarki na potrzeby misji. Zapraszamy do udziału  – koordynatorki I. Konopko i G. Mroczkowska.

Choinka szkolna w klasach I-III
Jak karnawał to karnawał. Czego więc w szkole, w tym czasie, można się spodziewać? Każdy chyba bez trudu odgadnie – oczywiście szkolnej zabawy choinkowej. Wszystkie dzieci klas I – III tak bardzo na nią czekały. Na szczęście szybko spełniły się dziecięce marzenia, bo oto oczekiwany bal miał miejsce 10 stycznia w sali gimnastycznej. Barwne stroje i kostiumy karnawałowe, świetnie dobrany repertuar muzyczny oraz wspólne tańce i konkursy prowadzone przez wodzireja zapewniły tego wieczoru niepowtarzalną zabawę. Wspaniałe chwile umiliły poczęstunki przygotowane przez rodziców oraz prezenty od Mikołaja – informują wychowawczynie klas.

Podsumowanie konkursu „Sekrety imion 12 braci, czyli skąd się wzięły nazwy miesięcy” 
    W styczniu odbył się konkurs biblioteczny adresowany był do uczniów klas I-VI, w którym wzięło udział 49 uczniów. W dniu zakończenia, na oczach uczestników konkursu, Marysia i Helenka z oddziału przedszkolnego dokonały losowania nagród wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali zadania. Oto nazwiska osób nagrodzonych:  Zofia Stankiewicz kl. IV e, Amelia Kaczyńska kl. II d, Laura Budna kl. II b,  Natalia Jabłońska kl. IV b, Nikola Szlejter kl. II b, Igor Modzelewski kl. II b, Marika Bączek kl. IV d, Kacper Zalewski kl. II c, Katarzyna Kolber kl. IV d, Szymon Pięczykowski kl. II b. Organizatorem konkursu była p. Iwona Bukrejewska.

Koło czytelniczo - medialne zaprasza do sięgania po książkę w czasie ferii. Członkinie koła przeprowadziły także wywiad z p. Ewą Bobińską z MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie oraz najlepszą czytelniczką w I semestrze 2017/2018 - Weroniką Glińską z klasy III e. 

Więcej szczegółów na stronie szkoły www.sp4grajewo.cba.pl  Zapraszamy

SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.