Wieści z SP 4

aktualizacja: 2018-01-08 22:21:58     nr wiadomości: 34005     przeczytano: 2464     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uczestniczyliśmy w Grajewskim Orszaku Trzech Króli
6 stycznia 2018 r. odbył się Grajewski Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”.  Nasza szkoła włączyła się do udziału, przygotowując m. in. scenkę pt. „Walka dobra ze złem".  Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom uczniów za zaangażowanie i udział wraz z dzieci w Orszaku.

Podziękowanie
4 stycznia 2018 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Słoneczka” spotkała miła niespodzianka. Otóż otrzymały one od Kasy Stefczyka prezenty: kamizelki odblaskowe, puzzle i inne zabawki, które uatrakcyjnią dzieciom pobyt w przedszkolu i zapewnią bezpieczeństwo podczas wycieczek i spacerów.  Sponsorowi – Kasie Stefczyka serdecznie dziękujemy!

Otrzymaliśmy podziękowania i życzenia noworoczne od Fundacji Asante
Dziękujemy za dary, które mogliśmy przekazać szkołom w Kenii, Zambii i Togo. Radość dzieci jest bezcenna! Dzięki Państwa pomocy wspieramy edukację naszych małych przyjaciół. W 2017 roku przekazaliśmy łącznie 890 kilogramów pomocy dydaktycznych. W Nowym Roku życzymy samych radosnych chwil, zdrowia i wszystkiego co dobre – J. Kotwicka z Fundacji Asante.

Akcja "Kredki dla Afryki"
Wznawiamy współpracę z Fundacją ASANTE i rozpoczynamy zbieranie „Kredek dla Afryki” i innych przyborów  szkolnych: farb, długopisów, ołówków, zeszytów, nożyczek, klei, linijek, ekierek, liczydeł, kredy, gumek, temperówek (przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie).
Akcja będzie trwała do końca maja 2018 r. Do udziału zapraszają koordynatorki - I. Konopko i G. Mroczkowska

Biblioteka dziękuje
Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”. Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece będzie trwała do końca roku szkolnego.

Jak w magicznej Akademii
Do naszej szkoły zawitał w tajemniczych okolicznościach pan Ambroży Kleks i zaproponował klasom czwartym niezwykłe lekcje, które bardzo przypominały te, o których uczniowie czytali w książce Jana Brzechwy pt. Akademia pana Kleksa. Czwartoklasiści zastali na klasowych stolikach listy pozostawione do nich przez słynnego profesora, a w nich instrukcje, jak pracować na lekcji geografii, kleksografii i przędzenia wyrazów. Wszyscy pracowali w grupach i wymieniali, udając się na kolejne zajęcia. Uczniowie nie tylko robili kleksy, ale układali też zabawne wierszyki o tym, co widzieli na kartce z kleksem, np. : 

Czy to motyl czy to ryba
niech zabawa się zaczyna. 

Piękny, piękny motylowy 
to jest właśnie fioletowy. 

Na naszym obrazku żaba jest, 
lecz w jej sercu żuczek skrywa się. 
Jej serduszko małe, 
ale do pomocy śmiałe. 

Uczniowie podróżowali także z zamkniętymi oczyma palcem po ziemskim globie (globusie - rzecz jasna) i notowali nieznane dotąd nazwy miejsc, na które trafiali. Układali wyrazy z włóczki, a bez możliwości jej przecinania okazało się to niezwykle trudne. Na koniec zgodnie stwierdzili, że lekcje były bardzo ciekawe. Poszukiwanie rymów, układanie liter - zawijasów czy zapisywanie trudnych nazw geograficznych okazało się pouczającym i inspirującym zajęciem. Na pomysł zaproszenia pana Kleksa do szkoły wpadła pani B.  Szewczyk.

Konkurs czytelniczy „W krainie baśni”
Jedną z wielu form pracy w świetlicy szkolnej jest m.in. rozbudzanie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs pt. „W krainie baśni”. Najlepszą znajomością baśni H.Ch Andersena: „Dziewczynka z zapałkami” i „Skarbonka” , W. i J. Grimmów „Białośnieżka i Różyczka” oraz  Ch. Perraulta „Kot w butach” wykazali się: Ola Jasińska z klasy I c i Bartek Niećkowski z klasy II d. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej Dziewcząt Klas Czwartych w  Dwa Ognie 
 W szkole odbył się  Turniej Dziewcząt Klas Czwartych w  Dwa Ognie, którego celem było popularyzowanie gry w dwa ognie, kształtowanie osobowości, wszechstronnego rozwoju i kondycji fizycznej uczestniczek. Oto wyniki: I miejsce – klasa IV d; II miejsce – klasa IV c; III miejsce – klasa IV b; IV miejsce – klasa IV e; V miejsce – klasa IV f; VI miejsce – klasa IV a. Dziękuję dziewczętom za udział w turnieju, gratuluję uzyskanych wyników i życzę dalszych sukcesów w zmaganiach sportowych - H. Wielgat.


Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły: www.sp4grajewo.cba.pl

fot.SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.