Wieści z SP 1

aktualizacja: 2017-11-09 16:07:09     nr wiadomości: 33459     przeczytano: 2624     Ilość komentarzy komentarze: 0

,,Paczka dla głodnego psiaczka”


W Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie z przedszkolakami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się,w jaki sposób zwierzęta tracą swoje domy, gdzie trafiają oraz jak można im pomóc. Policjantka zaprezentowała dzieciom, jak należy zachować się, gdy zaatakuje je groźny pies. Dzieci z grup przedszkolnych z okazji Dnia Kundelka przeprowadziły zbiórkę karmy dla zwierząt, którą przekazały pracownikom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Najmłodsi aktywnie włączyli się do akcji „Paczka dla głodnego psiaczka”. Dzięki ich  ogromnej pomocy i wrażliwości zwierzęta dostaną duży zapas karmy.
Urodziny 
31.października 2017r. w oddziale przedszkolnym „Biedronki” odbyły się 5. urodziny Szymonka. Dzieci marzą o tym, aby ten dzień  był najpiękniejszy. Świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im wspólna zabawa z koleżankami i kolegami z przedszkola. Urodziny przedszkolaka to prawdziwe święto. Wszystkie dzieci składały życzenia, śpiewały ,,Sto lat”. Nie zabrakło ulubionych zabaw: „ Co król rozkaże?”, „Dzień dobry, królu”, „ Raz, dwa, trzy ...król patrzy”.Jubilat „ Król” zaprosił wszystkich gości na poczęstunek oraz do wspólnej zabawy. 
Dynia w roli głównej 
31.października 2017 r. przedszkolaki obchodziły święto królowej warzyw - dyni. Tego dnia dzieci wykonały kolorowe prace, których bohaterką była właśnie dynia. Podczas wcześniejszych zajęć poznały wszystkie odżywcze wartości jesiennych warzyw. Panie  opowiadały o pysznych potrawach, które można wyczarować z tego wyjątkowego warzywa. 
Najważniejszym i bardzo emocjonującym elementem były zabawy ruchowe. Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich sportowych umiejętności. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w konkurencjach m.in.: „Toczenie dyni”, „Dynia przodem, bokiem, górą”.Całej uroczystości towarzyszyła przyjazna i radosna atmosfera.


FOT. SP 1

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.