Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2019-09-20 10:37:40     nr wiadomości: 40246     przeczytano: 4470     Ilość komentarzy komentarze: 2

Trwają prace adaptacyjne budynku po dawnej szkole podstawowej na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Mścichach w gm. Radziłów. 

Zakres inwestycji jest szeroki i obejmuje rozbudowę części budynku, w której znajdzie się winda, przebudowę klatki schodowej, budowę nowych ścianek działowych, wykonanie instalacji elektrycznej i sanitarnej jak również wszelkie prace wykończeniowe, posadzkowe, tynkarskie, malarskie. W ramach zadania zostaną wykonane nowe schody zewnętrzne oraz nowe wejście do budynku ze schodami i pochylnią dla niepełnosprawnych. Dach i komin zostaną wyremontowane a dzięki nowej elewacji budynek nabierze świeżości.

Adaptacja nieruchomości jest możliwa także dzięki wsparciu ze środków PFRON, które gminie Radziłów przekazał Zarząd Województwa Podlaskiego. Jak zapowiada Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 600 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa, o kolejne środki na modernizację budynku będą nadal zabiegać.

W domu miejsce znajdzie 16 pensjonariuszy.


e-Grajewo.pl

Takie koszty dla 16 pensjonariuszy. A ile osób będzie ich obsługiwało? Ciekawska
Napisał: Agata dodano: 2019-09-20 13:56:41

Ilu by nie było Państwo ma obowiązek dbac o swoich obywateli na kazdym poziomie zycia
Napisał: Marek dodano: 2019-09-22 07:53:44

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.