Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2016-12-04 09:11:20     nr wiadomości: 30224     przeczytano: 3972     Ilość komentarzy komentarze: 1

Już piąty raz w tym roku grupa filmowa ART  Radziłów  Crew osiągnęła sukces w ogólnopolskim konkursie filmowym. Tym razem każdy z członków zespołu konkursowego otrzyma smartfona

W ogólnopolskim konkursie filmowym JESTEM SMART – SPRYTNY, MOBILNY, AKTYWNY, ROZSĄDNY, TECHNOLOGICZNIE ZAKRĘCONY ARC zajmując III miejsce uzyskał tytuł Laureata.

Na konkurs zgłoszono 260 filmów z całej Polski. Smartfony myPhone PRIME otrzymają: Karolina Karwowska, Monika Mocarska, Oliwia Odachowska i Kamila Żmijewska - uczennice Gimnazjum w Radziłowie.

W tym roku patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Opolu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Mazowiecki Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Radziłowska grupa ARC znana jest z osiągnięć w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Ich filmy wygrywały bądź były nominowane na festiwalach i konkursach w m.in. w GdyniWarszawieBiałymstokuRybnikuKrakowie. Ostatnim - wrześniowym ich sukcesem była nagroda 10 000 zł za projekt zrealizowany wspólnie z Anetą Michałowską – dyrektorem i nauczycielem chemii w radziłowskim gimnazjum.

Nagrodzona w grudniu 2016 produkcja była filmową odpowiedzią na pytanie:  „Jak mądrze wykorzystywać tablety, smartfony i Internet?”

Od września grupę filmową Art Radziłów CREW tworzą: Aleksandra Bagińska, Wiktoria Gądek, Julia Karwowska, Karolina Karwowska, Wiktoria Klimaszewska, Monika Mocarska, Oliwia Odachowska,  Kamila Pieniążek, Anna Poszyler, Kamila Żmijewska. Gościnnie w nagrodzonym  filmie pojawili się także: Adam Bieńkowski i Patryk Dąbrowski. Pracę grupy wspierał także absolwent Gimnazjum w Radziłowie – Jakub Mroczkowski.  Opiekunem grupy jest Zbigniew Mroczkowski.

Realizacja nagrodzonego projektu możliwa była dzięki zaangażowaniu i pomocy:

 

Piękna dziewczyna i piękny materiał
Napisał: Krzysztof dodano: 2016-12-04 18:30:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.