Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2016-01-26 07:55:20     nr wiadomości: 27362     przeczytano: 3524     Ilość komentarzy komentarze: 8

Można by nazwać go Uwspółcześnioną wersją filmu Rejs. Dzisiaj odbyła się premiera filmu Casting. Pierwszy raz

Streszczenie: 
Gimnazjalistki postanawiają nagrać film na konkurs. Produkcja ma być hołdem dla Marka Piwowskiego - reżysera filmowego. Dziewczęta organizują w szkole casting.
 

Produkcja: Art Radziłów Crew 
Czas trwania: 7:56 
Premiera: 20 stycznia 2016 r. 
Gatunek: Komedia

Reżyseria: Anna Statkiewicz 
Scenariusz: Monika Mocarska 
Oświetlenie: Alicja Kisielewska 
Kierownik planu: Anna Poszyler 
Dyżurny planu: Karolina Karwowska 

Obsada: 
Karolina Karwowska (Asystent), Edyta Kozikowska (Choreograf I), Monika Mocarska (Reżyser), Weronika Mordasiewicz (Choreograf II), Anna Statkiewicz (Zabłąkana Kandydatka), Patryk Zieliński (Chłopak). W pozostałych rolach: Aleksandra Bagińska, Katarzyna, Ciecierska, Alicja, Kisielewska, Wiktoria Obrycka, Oliwia Odachowska, Weronika Polkowska, Natalia Rogowska, Katarzyna Ziemkiewicz i Kamila Żmijewska.

Inspiracja

W 1970 odbyła się światowa premiera filmu Rejs. Wyreżyserował go Marek Piwowski. W filmie zagrali w większości amatorzy. Art Radziłów Crew poszedł o krok dalej. W ich filmie nie zagrał żaden profesjonalny aktor.

Scenariusz

W szkole zawsze ktoś się spóźnia - powiedziała Monika. Motyw ten zaczyna i kończy film. Zakazy nałożone na sklepiki szkolne, wszechobecne komórki. Wystarczyło przełożyć to na język filmu i scenariusz gotowy.

Realizacja

Wiele godzin na planie. Duble, śmiech i zabawa. Czasami nerwy i stres. Tak wygląda właśnie rzeczywistość filmowa. Wsparcia udzielił Krzysztof Milewski - Wójt Gminy Radziłów - udostępnił salę. Oświetlenie - Karol Antosiewicz. To chyba jedna z nielicznych produkcji, gdzie użyto lamp budowlanych. Mówi się, że sztuka nie lubi kompromisu. Tu jednak zadecydowały koszty. 
Robiąc zakupy rekwizytów spotkałem panią Ewę - właścicielkę sklepiku szkolnego. O - same zakazane rzeczy - powiedziała.Dziękuję - powiedziałem w myślach. Wiedziałem, że wybór był trafny.

Premiera

Przygotowano 80 miejsc. Jednak trzeba było dostawiać krzesła. Byli rodzice twórców i aktorów. Dyrekcja i nauczyciele. Także DJ Szymi i pani Karolina ze sklepiku. Jakby czuła, że pojawi się tam wątek handlowy. Obecny był także Krzysztof Milewski. Oczywiście byli wszyscy twórcy, aktorzy i młodzież. 
Śmiech widowni, brawa dla twórców i aktorów. To najlepsza ocena filmu. 
Na koniec - konkurs. Zazwyczaj zachowuję wszystkie rekwizyty filmowe. Tym razem trafiły do widzów, którzy uważnie oglądali film. W filmie „Zakazaną żywność" rozprowadzał Chłopak. Ja zrobiłem to naprawdę.

Konkurs

Na pokazie była emisja wersji reżyserskiej. Na konkurs powędruje wersja skrócona o ponad 1/3 czasu. No cóż - taki wymóg. Pierwsze wyniki konkursu poznamy w lutym.

Co dalej?

Kiedy bierzemy się za kolejny projekt? - zapytała się jedna z dziewcząt z ARC. Są pomysły. Jeżeli starczy czasu- to jeszcze w tym roku zobaczymy następne produkcje Art Radziłów Crew.

 

Casting. Pierwszy raz (wersja konkursowa)

 

 

 

Patron medialny premiery wersji reżyserskiej: e-Grajewo.pl

Czy w tej szkole uczą sie same dziewczyny...?
Napisał: asdf dodano: 2016-01-26 15:28:07

asdf - zobacz film a poznasz odpowiedź na Twoje pytanie.
Napisał: fdsa dodano: 2016-01-26 17:56:21

Brawo brawo brawo. Powodzenia i oby tak dalej. Fajnie, że mamy kreatywną młodzież.
Napisał: Asik dodano: 2016-01-26 18:52:50

i to same ładne dziewczyny
Napisał: Kiki dodano: 2016-01-26 19:05:46

Ja chcę do Radziłowa ...
Napisał: Radek dodano: 2016-01-26 20:48:53

Bardzo dobrze
Napisał: Nwm dodano: 2016-01-26 20:51:49

Super film, super aktorzy.. po prostu extra!
Napisał: niezlygosc dodano: 2016-01-26 20:58:40

Kto prowadzi zajęcia z grupą ARC? Czy są to zajęcia lekcyjne? Czy mogą brać w nich udział uczniowie z innych szkół? A film - świetnie zrobiony.
Napisał: Matka dodano: 2016-01-27 09:39:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.