Wieści z PM 6

aktualizacja: 2020-02-18 09:31:25     nr wiadomości: 41516     przeczytano: 1189     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wizyta przedszkolaków z PM 6 w Muzeum Mleka

17 stycznia 2020 r. grupa „Muchomorków” z Przedszkola Miejskiego nr 6 wybrała się do Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, by poznać tajniki mlecznego świata. Dzieci skorzystały z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, między innymi: spróbowały swoich sił w dojeniu krowy za pomocą symulatora, obejrzały eksponaty związane z przetwórstwem mlecznym oraz teledyski prezentujące walory mleka i jego przetworów. Poprzez zabawę dowiedziały się wielu  ciekawostek o tym pożywnym napoju.

Przedszkolaki wzięły udział w eksperymencie, który dowiódł, iż można zamienić mleko w kamień. Ogromną radość sprawiły dzieciom warsztaty malowania po mleku, podczas których tworzyły fantastyczne, kolorowe wzory. Miłą niespodzianką i zarazem zaskoczeniem było spotkanie z Mleczną Kitą, przyjaciółką muzealnej maskotki - Krówki Matyldy, od której 6-latki otrzymały upominki. Dzieci z radością wróciły do przedszkola, w którym długo jeszcze dzieliły się wrażeniami z wizyty w Muzeum Mleka.

fot. PM 6

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.