czwartek, 25 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5295 wyświetleń

Wieści z PM1

PRZEDSZKOLAKI NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO W BIAŁYMSTOKU 
 
 Dzieci z grup "Smerfy" i "Stokrotki" wybrały się 23 listopada  na zwiedzanie największej w Polsce  EDUKACYJNEJ WYSTAWY KOLOCKÓW LEGO w Białymstoku pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. 
 
 Dzieci zobaczyły największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie rekonstrukcę Titanika.   Budowla pochłonęła ponad 500 000 klocków - ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. 
 
Dzieci zachwycały się eksponatami przedstawiającymi postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Chłopcy zachwycali się modelem Boeinga 767 (7,5 tys. klocków), makietą przedstawiającą oblężenie zamku  w której wykorzystano 3500 mini figur rycerzy, mieszczan oraz różnymi modelami samochodów. Dziewczynki oglądały z zainteresowaniem makietę zamku w baśniowym stylu, pojazdy oraz zwierzęta. Efektownym uzupełnieniem całości były mechanizmy aktywizujące dzieci. Makiety wyposażone w sterowane oświetlenie i urządzenia umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów, co bardzo podobało się dzieciom. 
 
Po obejrzeniu wystawy dzieci mogły spędzić czas w Fun Parku - strefie zabaw klockami Lego. Dzieci bawiły się przy stolikach do zabaw klockami LEGO,  budowały konstrukcje z ogromnych klocków, tory zjazdowe,korzystały ze ściany do pisania klockami, platformy wibracyjnej.
 
 Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci wracały zadowolone i pełne wrażeń.

czwartek, 25 kwietnia 2024

Krówka Matylda Poznaje Meksyk

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Komentarze (1)

super pomysł widać, że dzieciaki świetnie się bawiły

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.