Wieści z Niedźwiadnej

aktualizacja: 2020-08-14 11:12:44     nr wiadomości: 43118     przeczytano: 3188     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zaawansowane roboty drogowe w Niedźwiadnej. Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 1869B na odcinku 1 550 m oraz drogi powiatowej nr 1870B na odcinku o długości 430 m.

Projekt przewiduje powstanie drogi o parametrach technicznych zgodnych z klasą techniczną Z, a konstrukcja nawierzchni jezdni dla obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu zostanie zwiększona do normatywnych tj. 2,75m, 3m i 3,25m. W celu odseparowania ruchu pieszych od ruchu pojazdów, na całej długości odcinka z zabudową, będą wykonane chodniki: jednostronny przy jezdni, z odcinkami dwustronnymi na długości na odcinku dojścia do kościoła o szerokości nie mniejszej niż 2 m. 

W celu zarządzania prędkością i podniesienia bezpieczeństwa, skrzyżowanie dróg powiatowych będzie wykonane jako małe rondo. W ramach inwestycji dwa istniejące przystanki będą wyposażone w perony o szerokości 2 m. Trzy przejścia dla pieszych zostaną wykonane jako wyniesione a na przejściu przy kościele będzie zamontowana lampa wczesnego ostrzegania i czujniki ruchu. 

Przedsięwzięcie obejmuje także instalację dwóch tablic zmiennej treści (aktywne), informujących o prędkości ruchu pojazdu. Oznakowanie poziome będzie wykonane na całych odcinkach objętych projektem. Na istniejących przepustach, przewidzianych do remontu, zostaną zamontowane balustrady ochronne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym.

Termin wykonania umowy upływa 16 listopada br. Wartość prac wyniesie 2 641 391,59 zł z czego 1 298 644,97 zł stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część wydatków pokryta została ze środków Powiatu Grajewskiego i Gminy Szczuczyn.

 
  - fot. W. Remfeld   - fot. W. Remfeld   - fot. W. Remfeld
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.