Wieści z LO

aktualizacja: 2016-12-01 20:27:27     nr wiadomości: 30205     przeczytano: 3760     Ilość komentarzy komentarze: 0

Spotkanie z literaturą w literaturze

„Demoniczna opowieść tocząca się w scenerii rodzimego romantyzmu. Żywe dialogi, wartka fabuła i tajemniczy głos w głowie narratora, a zarazem głównego bohatera utworu intrygują czytelnika od pierwszego akapitu…” – to  fragment profesorskiej recenzji opowiadania Noc Żywych Płomieni, którego Autorem jest Piotr Dawidowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, uczeń klasy III A.

Młody, utalentowany Artysta pióra w swojej ambitnej próbie literackiej opisuje świat, nad którym władzę sprawuje Konrad, bohater III cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza (tak, tak, a jednak praca domowa stała się asumptem do stworzenia niezwykłej opowieści).

Jury XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro” pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego doceniło narracyjne dzieło Piotra, przyznając naszemu Licealiście  tytuł Laureata w grupie wiekowej 16 – 19 lat w kategorii proza.

Impreza finałowa, podczas której najlepsi z najlepszych odebrali nagrody książkowe, dyplomy i Tomik z nagrodzonymi pracami, odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach  23 listopada 2016 roku.

Serdecznie gratuluję mojemu zdolnemu Uczniowi i dziękuję za zaproszenie do wielobarwnego ogrodu wyobraźni i myśli -     Emilia Świderska

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.