Wieści z LO

aktualizacja: 2016-10-23 16:48:21     nr wiadomości: 29820     przeczytano: 4643     Ilość komentarzy komentarze: 0

Jest nam bardzo miło poinformować, iż w bieżącym roku szkolnym Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie rozpoczęło pracę nad projektem o tytule: „Move your body and mind - healthy lifestyle for adolescents”, czyli „Rusz umysł i ciało - zdrowy tryb życia wśród nastolatków” w ramach programu Erasmus+.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na edukację i doskonalenie zawodowe. Erasmus+ to współpraca międzynarodowa i odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją. Głównym celem projektu złożonego przez naszą szkołę jest promocja zdrowego stylu życia poprzez: - podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń, jakie niosą za sobą: siedzący tryb życia niezdrowa dieta oraz różnego rodzaju uzależnienia; - uświadomienie uczestnikom korzyści, jakie czerpie społeczność, której członkowie prowadzą zdrowy tryb życia; - propagowanie idei uprawiania sportów; - rozpowszechnianie informacji na temat wykorzystania urządzeń teleinformatycznych w celu poprawienia jakości życia. Oprócz naszej placówki, w projekcie biorą udział szkoły z: Bułgarii, Rumunii, Łotwy, Turcji, Anglii, Hiszpanii, Francji. Uczniowie poznają regiony szkół partnerskich i styl życia lokalnych społeczności. Budują swoją tolerancję w praktyce, w zetknięciu z odmiennymi religiami niż ich własna. Poznają religijne zasady dotyczące diety oraz czystości od używek. Współpraca nauczycieli i młodzieży z różnych państw europejskich będzie także wyjątkową okazją do podniesienia kompetencji językowych uczniów oraz szansą do nawiązania przyjaźni.

Opiekunami i pomysłodawczyniami projektu są: p.Urszula Partyka i p.Małgorzata Żurawska we współpracy z Dyrekcją szkoły. Już 23 października dwoje uczniów: Zofia Tomczak i Adrian Wolanowski, jako Ci, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w ubiegłoroczne inicjatywy szkolne (działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz projekcie „Damy radę”), odwiedzą jeden z partnerskich krajów – Bułgarię, która jest głównym koordynatorem projektu.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań w zakładce „Erasmus+” na stronie internetowej szkoły. Poza tym, przygotowaliśmy specjalną gazetkę tematyczną informującą o programie, która znajduje się przy pokoju nauczycielskim na pierwszym piętrze. Zawsze umieszczane są na niej krótkie informacje na temat wyznaczonych dat spotkań zespołu. Kontynuacja działań potrwa aż do końca sierpnia 2019 roku. Więcej informacji zaczerpnąć można u opiekunów projektu.  - Kamila Kiełczewska

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.