Wieści z "Czwórki"

aktualizacja: 2010-01-20 22:21:41     nr wiadomości: 11104     przeczytano: 9222     Ilość komentarzy komentarze: 1

NAUCZYCIELE KLAS INTEGRACYJNYCH Z GRAJEWSKIEJ CZWÓRKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W WARSZAWIE


     W minionym tygodniu (piątek 15 I) w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod hasłem „Współpraca z rodzicami w procesie udzielania pomocy pedagogicznej dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej i integracyjnej – możliwości i ograniczenia”. Udział w niej wzięli naukowcy z kilku ośrodków akademickich i badawczych oraz nauczyciele z całego kraju. Wśród nich byli też wychowawcy klas integracyjnych Ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie: Urszula Buczyńska, Anna Gryczkowska i Wiesław Jerulank. Konferencję zorganizował Zakład Pedagogiki Terapeutycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.


     W części pierwszej było kilka referatów naukowych. Po nich obradowano w sekcjach, a nauczyciele z Czwórki znaleźli się w trzeciej „Rola rodziców i współpracy z rodzicami w procesie wspierania rozwoju dziecka”. I tam zaprezentowali przygotowane wspólnie wystąpienie na temat „Nietypowe formy współpracy z rodzicami w procesie wzmacniania mocnych stron dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych”.  Referat ilustrowany był prezentacją ze zdjęciami działań w klasach integracyjnych  szkoły. Działania z tego zakresu w tej placówce zostały pochwalone przez prowadzącego zajęcia w sekcji  dra Wiktora Żłobickiego z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych uczestników konferencji. Za kilka tygodni ukaże się drukiem publikacja z efektami obrad.
                                                                                                                                             WJ

Brawo,brawo i jeszcze raz brawo.Moje uznanie.
Napisał: była uczennica dodano: 2010-01-21 16:51:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.