Warsztaty Break Dance

aktualizacja: 2016-11-08 16:43:50     nr wiadomości: 29978     przeczytano: 3719     Ilość komentarzy komentarze: 0

 W niedzielę 30 października na sali kinowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się 3 -godzinne warsztaty Bboyingu - stylu tanecznego, zrodzonego z kultury hip hop, znanego bardziej pod nazwą Break Dance. W warsztatach wzięli udział członkowie grup z Grajewskiego Centrum Kultury m. in. Tequila oraz Banana Mafia, a także pasjonaci tego stylu z okolicznych miejscowości.

 Prowadzącym gościnne warsztaty był Piotr Frąckiewicz (Bboy Wilczek) reprezentant Kętrzyńskiej ekipy Młode Wilki, którego śmiało można nazwać "dziadkiem chrzestnym" mazurskiej sceny Street Dance, ponieważ pierwsze swoje bboyowe kroki stawiał w 2000 roku. W ciągu piętnastu lat swojej działalności Wilczek zaangażował się w wiele projektów i działań związanych z rozwojem tańca, był organizatorem wielu imprez, warsztatów i jamów tanecznych na Mazurach (Breakmania, Breakcja, Hip Hop Christmas Party, Mazury Freestyle Battle). Jest np. pomysłodawcą i organizatorem pierwszej edycji Step To The Beat w Giżycku.

  Dzięki zajęciom i wieloletniemu doświadczeniu prowadzącego uczestnicy grajewskich formacji mieli okazję poznawać i doskonalić nowe techniki zyskując przy tym większą świadomość i wiedzę związaną z metodami dalszego treningu, genezy Bboyingu oraz rozwoju indywidualnego. niepowtarzalnego stylu, którym charakteryzuje się ten wymagający dużej sprawności fizycznej i dobrego słuchu, uliczny styl tańca.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i zaangażowania w rozwój nie tylko ciała, ale i umysłu oraz życzymy wytrwałych i owocnych treningów!
 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.