Warsztaty Bboyingu

aktualizacja: 2016-11-04 16:43:08     nr wiadomości: 29946     przeczytano: 3746     Ilość komentarzy komentarze: 1

W niedzielę 30 października na sali kinowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się 3 godzinne warsztaty Bboyingu - stylu tanecznego, zrodzonego przez kulturę Hip Hop, który znany jest  bardziej pod nazwą Break dance. W warsztatach wzięli udział członkowie grup z Grajewskiego Centrum Kultury, m. in Tequila oraz Banana Mafia, a także pasjonaci tego stylu z okolicznych miejscowości.

     Prowadzącym gościnne warsztaty był Piotr Frąckiewicz (Bboy Wilczek) reprezentant Kętrzyńskiej ekipy Młode Wilki ,którego śmiało można nazwać dziadkiem chrzestnym mazurskiej sceny Street Dance, ponieważ pierwsze swoje bboyowe kroki stawiał na przełomie 2000 roku. W ciągu piętnastu lat działalności Wilczek zaangażował się w wiele projektów i działań związanych z rozwojem tańca, organizator wielu imprez, warsztatów i jamów tanecznych na mazurach (Breakmania, Breakcja, Hip Hop Christmas Party, Mazury Freestyle Battle), m.in. pomysłodawca i organizator pierwszej edycji Step To The Beat w Giżycku.

     Dzięki tym warsztatom i wieloletniemu doświadczeniu prowadzącego uczestnicy grajewskich formacji mieli okazję poznawać i doskonalić nowe techniki zyskując przy tym większą świadomość i wiedzę związaną z metodami dalszego treningu, genezy podstaw Bboyingu oraz rozwoju indywidualnego niepowtarzalnego stylu, którym charakteryzuje się ten wymagający dużej sprawności fizycznej i dobrego słuchu, uliczny styl tańca.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i zaangażowania w rozwój nie tylko ciała ale i umysłu oraz życzymy wytrwałych i owocnych treningów !

GCK

 

Nie pamiętacie chyba Kruka Czarka który bodajże w 1997 rr. Zdobył mistrzostwo polski w electro boogie.doinformowani jestescie
Napisał: M dodano: 2016-11-04 22:28:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.