Warmia - ŁKS 1926 Łomża

aktualizacja: 2019-11-05 08:04:08     nr wiadomości: 40634     przeczytano: 6803     Ilość komentarzy komentarze: 0

W sobotę 9 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA Grajewo podejmie ŁKS 1926 Łomża. Od zawsze mecze tych dwóch zespołów elektryzują kibiców i to jedno napisane zdanie jest już dla wielu wystarczającą zachętą do przyjścia na stadion.

ŁKS 1926 po spadku z III ligi w minionym sezonie znacznie obniżył swoje loty. Zespół tworzą młodzi lub bardzo młodzi zawodnicy. Z doświadczonych piłkarzy pozostali w klubie Daniel Kacprzyk, Brazylijczyk Melao, Tomasz Brzozowski i grający trener Robert Speichler. Spora część zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali Łomżę w III lidze wzmocniła WISSĘ Szczuczyn. Nie dziwi więc, że po 13 kolejkach rundy jesiennej ŁKS 1926 zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. W ostatniej kolejce łomżanie zremisowali na własnym boisku ze SPARTĄ 1951 Szepietowo 2:2, choć do 64 minuty przegrywali 0:2. W podlaskiej IV lidze praktycznie każdy klub boryka się z mniejszymi lub większymi kłopotami, ale mimo wszystko dziwi, że w Łomży przy tak okazałej infrastrukturze sportowej (stadion, boczne boiska naturalne i sztuczne) znowu sytuacja klubu jest tak trudna. Warto przypomnieć, że ŁKS 1926 Łomża powstał zaledwie 10 lat temu na zgliszczach bankrutującego ŁKS. Nowy klub przejął tradycję i zawodników, ale nie przejął długów poprzedniego klubu. Mimo tego i tak jego kondycja jest na tyle słaba, że zawodnicy „uciekają” do WISSY Szczuczyn. Smutne.

Warto przypomnieć, że w tym roku będzie to już trzecie starcie obu zespołów – najpierw WARMIA z ŁKS 1926 spotkała się 8 maja w półfinale Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego i wygrała po serii rzutów karnych 5:4 (po dogrywce było 1:1). W sparingu rozegranym 27 lipca w Grajewie wygraliśmy 1:0 po bramce Przemka Zarzeckiego. Teraz kolej na walkę o punkty ligowe.

 

Do sobotniego meczu nasz zespół na pewno przystąpi bez pauzującego za czwartą żółtą kartkę Kamila Randzio. Po pauzie wróci do kadry Brazylijczyk Edison.
 

Mecz z ŁKS 1926 uświetni występ utalentowanych cheerleader'ek z grajewskiego Centrum Kultury, które zaprezentowały się już publiczności przed meczem z PROMIENIEM Mońki.
 

Przypominamy, że mecze z ŁKS 1926 Łomża są tradycyjnie imprezami o podwyższonym ryzyku i stąd kibice będą musieli liczyć się ze pewnymi zmianami i ograniczeniami, które zostaną wprowadzone dla zachowania bezpieczeństwa. Mecz będzie chroniony przez znacznie większe niż standardowo siły służby ochroniarskiej oraz policji. W celu zakupu biletu na mecz należy podać imię, nazwisko i numer PESEL nabywcy. Przy wejściu na stadion sprawdzane będą dokumenty tożsamości. Posiadacze kart VIP wejdą na mecz za okazaniem karty. Prosimy o wcześniejsze przybywanie na stadion w celu uniknięcia kolejek przy zakupie biletów. Wstęp na stadion będzie możliwy od godziny 12:00.

Janusz Szumowski

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.