Warmia : Płomień 1:2

W środę piłkarze WARMII Grajewo przekonali się o tym, że jest wielka różnica pomiędzy meczami kontrolnymi a ligowymi. Grajewski zespół przegrał na własnym boisku z PŁOMIENIEM Ełk 1:2. Trzeba przyznać, że tak nikła porażka to najniższy wymiar kary. Goście mogli zdobyć więcej bramek i tylko przez swoją beznadziejną skuteczność nie wygrali różnicą kilku goli.  Zaledwie trzy tygodnie wcześniej WARMIA w pięknym stylu pokonała ełczan 3:0. Trener gości Przemysław Kołłątaj wyciągnął wnioski z tej porażki i w środowe popołudnie przez długie fragmenty spotkania goście całkowicie panowali na boisku. Nasz zespół zaczął mecz źle, praktycznie od pierwszych minut oddając inicjatywę gościom. Spośród wielu sytuacji ełczanie wykorzystali dwie a zrobili to Kamil Jackiewicz w 23 minucie i Łukasz Szmydki w doliczonym czasie pierwszej części meczu. W drugiej połowie nasi piłkarze wzięli się do roboty, ale i tak wiele akcji PŁOMIENIA groziło kolejnymi bramkami. Tymczasem kontaktowego gola zdobyła WARMIA w 79 minucie za sprawą Marcina Mikuckiego, który  strzelił z ostrego kąta do siatki. Niestety, remis a tym bardziej zwycięstwo były w tym meczu chyba poza zasięgiem naszego zespołu. Zespół PŁOMIENIA tworzą doświadczeni piłkarze, którzy nie pozwolili WARMII wydrzeć sobie choćby punktu.

Zwycięstwo PŁOMIENIA jest jak najbardziej zasłużone. Była to trzecia porażka z rzędu naszego zespołu. Pocieszające jest to, że w kolejnym meczu WARMIA najpewniej wreszcie zagra w optymalnym składzie. W najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 nasz zespół zmierzy się w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM. Do składu wraca po kontuzji środkowy pomocnik Michał Osypiuk a po karze za czerwoną kartkę w Morągu Adam Lekenta, który decyzją Wydziału Gier Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej został ukarany zakazem gry w jednym meczu, którą to karę nasz zawodnik odbył w meczu z PŁOMIENIEM.

28.08.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - PŁOMIEŃ Ełk  1:2 (0:2)
0:1 Kamil Jackiewicz 23' 0:2 Łukasz Szmydki 45', 1:2 Marcin Mikucki 79'

WARMIA: 1.Gieniusz - 4.Mikucki,  17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk (46' 16.Sypytkowski) - 5.Randzio, 20.M.Tuzinowski (46' 19.Cybulski), 7.Kozikowski (83' 8.K.Górski), 9.Strzeliński  - 11.Chyliński (77' 19.Baczewski), 6.Dzierzgowski

REZERWA: 33.Jegliński - 16.Sypytkowski, 21.Szumowski, 19.Baczewski, 8.K.Górski, 19.Cybulski

PŁOMIEŃ: 71.Kowalski -  17.J.Stankiewicz,16.Szaraniec, 5.Sklarzewski, 15.Safaryan - 11.Trzaskalski (18' 4.Szmydki), 26.Kuśnierz (75' 20.Twardowski), 9.Łochnicki, 27.Mirva (Kpt), 10.Gondek (90' 19.Supiński) - 21.Jackiewicz

REZERWA: 1.Bebłowski - 6.Doroszko, 19.Supiński, 4.Szmydki, 20.Twardowski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Widzów: 150

Żółte kartki: Koszczuk, Randzio (WARMIA), Kuśnierz (PŁOMIEŃ)

Zapis wydarzeń na boisku:

1' Rozpoczynają goście

6' Pierwsze minuty meczu to wyrównana gra bez sytuacji podbramkowych

7' Pierwszy rzut rożny dla PŁOMIENIA

7' Marcin Mikucki wybija w pole dośrodkowaną piłkę

8' Niecelny strzał Kamila Jackiewicza

10' Gondek faulowany przez Koszczuka z lewej strony boiska - rzut wolny wykonał Mirva, ale jego strzał przejmują nasi obrońcy

13' Będzie groźnie - Kuśnierz faulowany przez Kozikowskiego z lewej strony naszego pola karnego. Idealna pozycja do strzału dla Mirvy

14' Mirva miękko dośrodkowuje - Arciszewski wybija pikę na rzut rożny a po dośrodkowaniu Gieniusz piąstkuje i jest kolejny korner

15' Było bardzo groźnie - po dośrodkowaniu piłka trafia w słupek naszej bramki, ale szybko ją wybijamy

18' Szybka zmiana u gości - na boisko wchodzi Szmydki za Trzaskalskiego

19' Wreszcie dobra akcja grajewian - Dzierzgowski zagrał do Strzelińskiego a uderzenie naszego zawodnika broni Kowalski

21' Mocny strzał Kuśnierza broni Gieniusz a odbitą przez naszego bramkarza na róg wybija Domurat

21' Po rzucie rożnym wybijamy piłkę ale szybko przejmują ją goście

22' Ładny strzał Mirvy tuż przy słupku naszej bramki świetnie broni Gieniusz

23' Trzeba przyznać, że goście posiadają sporą przewagę i nie przypominają zespołu, który nie tak dawno przegrał z nami 0:3

23' GOL dla PŁOMIENIA. Bardzo ładna akcja gości - dośrodkowanie z lewej strony po którym Gondek zgrywa piłkę głową do środka a snajper PŁOMIENIA pewnie strzela do siatki. Przegrywamy 0:1. :(

25' Znów groźnie. Nie mogą się obudzić nasi piłkarze, Tym razem strzał Jackiewicza odbija się od zewnętrznej części słupka i wychodzi poza bramkę

26' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu wybija piłkę Kozikowski

27' Gondek strzela z prawej strony boiska - broni Gieniusz

27' Wreszcie akcja WARMII i rzut rożny dla naszego zespołu

28' Bez zagrożenia pod bramką PŁOMIENIA po dośrodkowaniu

31' PŁOMIEŃ rządzi na boisku - znów atak ełckiego zespołu. Szmydki dograł piłkę z lewej strony do Jackiewicza, ale napastnik PŁOMIENIA przestrzelił

33' Kolejny korner dla PŁOMIENIA - dośrodkowuje Mirva

34' Drugi pod rząd rzut rożny i znowu Mirva, ale Arciszewski wybija piłkę

34' Trudno nam skonstruować akcję zaczepną. PŁOMIEŃ zdecydowanie przeważa w środku boiska

36' Jackiewicz ograł Kamila Randzio i strzelił na bramkę, ale Gieniusz był na swoim miejscu

37' Akcja WARMII zakończona bardzo nieudanym dośrodkowaniem Kamila Randzio

38' Wojciech Koszczuka za faul na Gondku otrzymuje żółtą kartkę

39' Mirva z wolnego strzela w zewnętrzną stronę słupka naszej bramki

40' A tym razem Szmydki zza pola karnego strzela w słupek naszej bramki! Dla odmiany piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka i na szczęście wychodzi w pole

44' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński i szybko przejmują piłkę goście

45' Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 1' GOL dla PŁOMIENIA. Jackiewicz pięknie zagrał do Szmydkiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie pokonał Gieniusza. Przegrywamy 0:2 i jest to jak najbardziej zasłużony wynik.

45' + 2' Koniec pierwszej połowy meczu

46' Rozpoczyna WARMIA - w naszym zespole na boisko wchodzą Mateusz Cybulski i Paweł Sypytkowski. Opuścili plac gry Wojciech Koszczuk i Mateusz Tuzinowski

47' Ładna akcja WARMII - w polu karnym znalazł się Dzierzgowski, jednak obrońca gospodarzy go zablokował i mamy rzut rożny

47' Po dośrodkowaniu próbował strzelać Domurat, ale piłkę przejęli goście

50' Po strzale Mirvy Gieniusz na raty łapie piłkę, ale na szczęście w końcu mu się to udało

55' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński ale goście przejmują piłkę

56' Następny korner dla grajewian - krótkie rozegranie, ale obrońca gości blokuje dośrodkowanie Kamila Randzio

57' Piękny strzał Mateusza Cybulskiego broni Kowalski

59' Z rzutu wolnego strzela Jackiewicz, ale piłka mija naszą bramkę

61' Rzut rożny dla PŁOMIENIA - po dośrodkowaniu Mirvy Gondek strzela ponad naszą bramką

63' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński. Zamieszanie pod bramką gości zakończone strzałem przewrotką Rafała Kozikowskiego, po którym piłka szybuje ponad poprzeczką

65' Po uderzeniu Gondka Gieniusz wybija piłkę na róg. Dośrodkowaną piłkę wypiąstkowuje nasz bramkarz

68' Żółta kartka dla Łukasza Kuśnierza

69' Bardzo dobra akcja WARMII - Cybulski zagrywa do Kamila Randzio, który dośrodkowuje do Chylińskiego, ale nasz napastnik w dobrej sytuacji strzela obok bramki

70' Jackiewicz wymanewrował naszych obrońców, zagrał do Szmydkiego a jego mocny strzał broni Gieniusz

70' Rzut rożny dla PŁOMIENIA - dośrodkowanie Mirvy wybija Kozikowski

75' Zmiana w PŁOMIENIU - za Kuśnierza wchodzi Twardowski

77' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego na boisko wchodzi Marcin Baczewski

78' Żółta kartka dla Kamila Randzio

79' GOOOOOL! Dobrą akcję WARMII kończy strzałem do siatki Marcin Mikucki - z ostrego kąta, niemal z linii końcowej!

83' Błąd Marcina Arciszewskiego i Michał Twardowski znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił

83' Z urazem opuszcza boisko Kozikowski a za niego wchodzi Krystian Górski

86' Śliczny strzał Cybulskiego wybija na rzut rożny Kowalski

86' Po rzucie rożnym nieudany strzał Krystiana Górskiego

87' Kapitalną okazję marnuje Jackiewicz, którego strzał broni Gieniusz

90' Zmiana w PŁOMIENIU - za Gondka wchodzi na boisko Supiński

90' Sędzia Jemielity dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' +2' Dośrodkowanie Jackiewicza i Twardowski głową strzela ponad naszą bramką

90' +4' Koniec meczu - nie daliśmy rady doprowadzić do remisu i przegrywamy z PŁOMIENIEM 1:2