Warmia : Olimpia 1:1

Niestety, po udanym meczu i zwycięstwie nad DĘBEM Dąbrowa Białostocka nie udało się naszym piłkarzom wygrać na własnym stadionie w sobotnim meczu z OLIMPIĄ 2004 Elbląg. Rywale potwierdzili, że są zespołem z którym WARMII gra się ciężko. Oba zespoły powtórzyły wynik z majowego meczu w Grajewie. Kiepska dyspozycja naszego osłabionego kontuzjami zespołu zadecydowała o podziale punktów. Zespół z Elbląga zdobył prowadzenie w 12 minucie, kiedy po błędzie Kamila Randzio Bartosz Śmigielski strzałem z pola karnego pokonał Gieniusza. Nasi piłkarze próbowali zmienić niekorzystny wynik, lecz niewiele im wychodziło. W takiej formie niektórzy z nich nie powinni mieć miejsca w III-ligowym zespole, lecz niestety z powodu kontuzji trzech podstawowych piłkarzy (Wójcik, Naliwajko, Górski) oraz nieobecności dwóch utalentowanych juniorów Wojciecha Koszczuka i Pawła Sypytkowskiego trener Strzeliński ma mocno ograniczone pole manewru. W meczu z OLIMPIĄ 2004 dał szansę gry od pierwszej minuty meczu 19-letniemu wychowankowi Marcinowi Baczewskiemu. Zawodnika jednak chyba zżarła trema i spisał się słabo. Z konieczności i na własną prośbę zagrał w pierwszym składzie Karol Kosiński, który w nocy przed meczem miał gorączkę i jest przeziębiony. W meczu z OLIMPIĄ 2004 na ławce rezerwowych znalazł się nawet Kamil Makowski, który akurat na weekend przyjechał do Grajewa z Warszawy, gdzie pracuje. Sytuacja kadrowa jest trudna, ale nie usprawiedliwia to tych, którzy grali. Kilku piłkarzy pokazało się w sobotę naprawdę z bardzo słabej strony. Na wyróżnienie zasługują za to przede wszystkim Krzysztof Gieniusz, Łukasz Domurat i Karol Kosiński.

Przez większą część meczu WARMIA biła głową w mur, próbując zmienić niekorzystny rezultat. To “bicie” było jednak bardzo niemrawe, wręcz anemiczne. Najczęściej efektem prób naszego zespołu były rzuty rożne, w których WARMIA wygrała wczoraj aż 9:3. Cóż z tego, skoro już najstarsi indianie nie pamiętają kiedy ostatnio nasz zespół zdobył gola po rzucie rożnym... Próbował indywidualnych akcji Krzysztof Krukowski, ale nie miał żadnego wsparcia w Bartku Wierzbickim, który nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką gości. Wreszcie w 81 minucie świetnym podaniem w pole karne popisał się Kosiński i Kamil Randzio pokonał bramkarza gości rehabilitując się tym samym za swój błąd przy utracie gola. Zaraz po zdobyciu wyrównującego gola goście za sprawą Kamila Graczyka mogli ponownie objąć prowadzenie, lecz napastnik OLIMPII 2004 trafił w poprzeczkę. Mecz zakończył się remisem i okazji do zdobycia kompletu punktów nasz zespół musi poszukać za tydzień w Działdowie w meczu z tamtejszym STARTEM. Kolejny mecz w Grajewie rozegrany zostanie w środę 5 września o godzinie 17:00. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie SOKÓŁ Ostróda.

Grajewo 25.08.2012, Stadion Miejski im.W.Terleckiego, godzina 16:00
WARMIA Grajewo - OLIMPIA 2004 Elbląg 1:1 (0:1)

0:1 Bartosz Śmigielski 12', 1:1 Kamil Randzio 81'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 3. Domurat, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko - 13. Baczewski (52' 6. Chyliński), 4. Hudoń (80' 20. M.Tuzinowski), 15. Kosiński, 9. Strzeliński - 8. Krukowski, 19. Wierzbicki

REZERWA: 12. Wiktoruk - 2. Makowski, 7. Mikucki, 20. M.Tuzinowski, 11. Szumowski, 6. Chyliński, 16. Golubiewski

OLIMPIA: 21. Imianowski - 8. Czerniewski, 15. Molga, 13. Szawara, 2. Maszka (84' 7. Sadowski)- 17. M.Anuszek, 19. Śmigielski, 9. Graczyk, 23. Kowalczyk - 3. Kopycki (Kpt), 22. Sawicki (90' 18. Sambor)

REZERWA: 1. Stankiewicz - 7. Sadowski, 18. Sambor

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Czerniewski, Kowalczyk, Śmigielski (OLIMPIA 2004)

Widzów: 100

W składzie WARMII niespodzianka - od pierwszej minuty na pozycji prawego pomocnika zagra 19-letni wychowanek Marcin Baczewski, który dotąd pojawiał się na boisku jedynie wchodząc z ławki rezerwowych. Nieobecni to: Łukasz Wójcik, Paweł Naliwajko, Mariusz Milczarek, Daniel Tuzinowski i Paweł Górski. W zespole gości zwraca uwagę nieobecność Daniela Komorowskiego i Kamila Piotrowskiego.

1' Pierwszą połowę meczu rozpoczynają gospodarze

1' Natychmiastowa akcja WARMII - zakończona strzałem Krukowskiego, który jednak jest zbyt lekki aby zagrozić bramce gości

6' Pierwszy rzut rożny dla WARMII, ale dośrodkowaną piłkę piąstkuje w pole Imianowski

7' Groźnie na polu karnym OLIMPII - Marcin Strzeliński mija z lewej strony dwóch obrońców, lecz w ostatniej chwili przejmują oni piłkę

12' GOOOL! Znakomita akcja OLIMPII - lewą stroną popędził Karol Maszka, dośrodkował na nasze pole karne gdzie zupełnie niepilnowany Śmigielski strzałem pomiędzy nogami naszego bramkarza zdobył prowadzenie dla OLIMPII.

16' Konrad Kowalko strzela z rzutu wolnego, ale ponad bramką gości

19' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu Strzelińskiego Arciszewski uderzył piłkę głową ale poszybowała ona ponad bramką Imianowskiego

22' Kolejny rzut rożny dla WARMII, ale piłkę szybko przejmują obrońcy OLIMPII

24' Dobra akcja Hudonia w polu karnym, ale w ostatniej chwili obrońca OLIMPII powstrzymał atak naszego pomocnika

30' Za nami pół godziny gry - przewaga WARMII z której niewiele wynika. Goście przeprowadzili praktycznie jedną akcję i zdobyli gola.

33' Na bramkę Gieniusza strzelał Kowalczyk, ale nasz bramkarza obronił ten strzał

41' Świetny rajd Konrada Kowalki, który został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Z rzutu wolnego strzelał Marcin Strzeliński, Imianowski miał problemy z obroną, ale po chwili złapał piłkę

43' Akcja OLIMPII - z bliska strzelał Graczyk, ale Gieniusz pewnie broni

45' Za bezmyślny faul na Konradzie Kowalko żółtą kartkę otrzymuje Jacek Czerniewski

45' +1' Świetna sytuacja WARMII - po podaniu Strzelińskiego w polu karnym gości był Wierzbicki, który zastawił piłkę, po czym obrócił się z nią i strzelił zbyt anemicznie, by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie

45' + 2' Sędzia Pawilcz kończy pierwszą część meczu. Niestety, WARMIA przegrywa do przerwy 0:1.

46' Drugą część meczu rozpoczęli goście.

46' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - piłkę po dośrodkowaniu Strzelińskiego pewnie łapie Imianowski

47' Rzut rożny dla gości - szybko przejmują piłkę nasi piłkarze. Kontratakującego Krukowskiego fauluje Kowalczyk i otrzymuje żołtą kartkę

52' Zmiana w WARMII - za Baczewskiego wchodzi Piotr Chyliński

54' Po akcji Chylińskiego rzut rożny dla WARMII.

54' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na polu karnym OLIMPII przez moment było groźnie, ale Wierzbicki nie potrafił wykorzystać dogodnej sytuacji i obrońcy szybko wybili piłkę

55' Mogło być 0:2. Po akcji gości świetnie w polu karnym strzela Graczyk, ale Gieniusz efektowną paradą wybija piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką.

65' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Strzeliński, piłkę uderzył głową Krukowski ale minęła ona bramkę gości

66' Kolejny rzut rożny dla WARMII - ciąg dalszy bezproduktywnych ataków naszego zespołu

67' Dośrodkowanie szybko przejmują obrońcy gości. WARMIA nie ma dziś niestety żadnego pomysłu na grę i rozprowadzenie nieźle zorganizowanej defensywy gości.

68' Ładny odbiór piłki przez Hudonia i kontratak naszego zespołu - piłkę w pole karne zagrał Chyliński, ale Krukowski ze Strzelińskim przeszkadzali sobie wzajemnie i zamiast zdobyć gola straciliśmy piłkę

70' Kolejny rzut rożny wywalczony przez Chylińskiego

71' Po dośrodkowaniu piłkę przejmują elblążanie, szybki kontratak tego zespołu zakończony minimalnie niecelnym strzałem Sawickiego

73' Atak OLIMPII, wychodzącego na pozycję Graczyka świetnym, czystym wślizgiem powstrzymuje Domurat

75' Rzut rożny dla OLIMPII - dośrodkowanie Kopyckiego, lecz pikę przejmuje Randzio

77' Ładna akcja Krukowskiego i kolejny rzut rożny dla WARMII po którym piłkę wybijają obrońcy gości

80' Zmiana w WARMII - za Hudonia wszedł na boisko Mateusz Tuzinowski

81' GOOOOL! Świetne zagranie najlepszego dziś w zespole WARMII Karola Kosińskiego do Kamila Randzio a ten płaskim strzałem w długi róg pokonuje Imianowskiego. Mamy remis 1:1.

83' Wróciliśmy z dalekiej podróży - Kamil Graczyk po podaniu z lewej strony boiska strzela w poprzeczkę naszej bramki

84' Zmiana w OLIMPII - za Maszkę wszedł na boisko Sadowski

90' Żółta kartka dla Śmigielskiego

90' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Rzut rożny dla WARMII ale nikt nie dochodzi do dośrodkowania

90' + 3' Zmiana w OLIMPII - za Sawickiego na boisko wchodzi Sambor

90' + 4' Koniec meczu. Znów nie pokonaliśmy OLIMPII 2004 - 1:1 w Grajewie.