• 10503 wyświetleń

Warmia-Głowno 4:1

Zgodnie z przewidywaniami, piłkarze Warmii nie dali szans drużynie Stali Głowno, wygrywając aż 4:1. Zwycięstwo pozwoliło odskoczyć na 2 punkty od strefy spadkowej.

Od początku meczu, warunki dyktowali gospodarze. Już w 15 minucie, po faulu przed polem karnym gości, piłkę do bramki skierował Juzwa. Grajewianie kontynuowali dobrą grą i na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry, ich ataki przyniosły skutek. Na 2:0 bramkę zdobył Strzeliński. Piłkarze Stali, nie poddali się i szybko odpowiedzi. W 41 minucie kontaktową bramkę strzelił ,napastnik rodem z Nigerii, Peter Zeal Keshi.

W drugiej połowie padły kolejne bramki, na listę strzelców wpisywali się tylko piłkarze Warmii Grajewo. W 67 minucie przewagę gospodarzy powiększył Ireneusz Piwko, a wynik na 10 minut przed końcem gry ustalił Sebastian Świerzbiński.

Punkty zdobyte w dzisiejszym meczu, pomogły Warmii oddalić się od strefy spadkowej, lecz utrzymania nie mogą być pewni. Obecnie piłkarze z Grajewa zajmują 8 lokatę w tabeli i w zależności od tego kto spadnie z II ligi, Warmia spadnie do nowej III ligi, bądź awansuje do nowej II ligi.

Warmia Grajewo - Stal Głowno 4:1 (2:0)
Bramki: Juzwa '15, Strzeliński '35, I.Piwko '67, Świerzbiński '83 - Keshi '41