piątek, 19 kwietnia 2024

• 9111 wyświetleń

WARMIA – OSTROVIA 4:2

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotę na własnym boisku OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka 4:2 (3:1). Występujący w IV lidze mazowieckiej goście okazali się niezwykle wymagającym przeciwnikiem i zwycięstwo nie przyszło naszej drużynie łatwo. Prowadzenie dla WARMII zdobył w 22 minucie Kamil Randzio, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po znakomitej, indywidualnej akcji Tomasza Dzierzgowskiego prawą stroną boiska. Nowy nabytek naszego Klubu przedarł się przez obronę gości i wyłożył piłkę „jak na tacy” – Kamilowi wręcz nie wypadało nie trafić do bramki. Grajewianie niedługo cieszyli się prowadzeniem. Dwie minuty po bramce dla WARMII Wilczewski ograł Marcina Arciszewskiego, po czym podał na pole karne, gdzie doświadczony (w ub. sezonie grał w II-ligowym RADOMIAKU) Marek Kaliszewski pięknym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył wyrównanie. Pięć minut później byliśmy świadkami przepięknego gola. Po akcji Kamila Randzio piłkę otrzymał Marcin Strzeliński, który fenomenalnym strzałem zza pola karnego w samo „okienko” bramki pokonał Rafała Rakowieckiego. Dawno nie widzieliśmy tak kapitalnego gola na grajewskim stadionie. Tuż przed przerwą dobrze prezentujący się w ofensywie grajewianie podwyższyli na 3:1. Chyliński zagrał do niezwykle dynamicznego Dzierzgowskiego a ten atakując na bramkę rywali został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny pewnym strzałem zamienił na gola Rafał Kozikowski.

Po przerwie i zmianach w naszym zespole napór WARMII osłabł. Goście coraz częściej zagrażali bramce Gieniusza, ale kontaktową bramkę zdobyli dopiero w 74 minucie. Po błędzie naszej obrony Gieniusz instynktownie obronił strzał zawodnika gości, ale był bezradny wobec dobitki Rafała Rakowieckiego. Ten znany bramkarz, mający za sobą grę w II-lidze i ostatnio grający w ŁKS 1926 Łomża w drugiej połowie zagrał … w polu i to skutecznie! W końcówce meczu WARMIA zaatakował za sprawą Piotra Chylińskiego, który w drugiej połowie stwarzał największe zagrożenie pod bramką OSTROVII. Najpierw w 85 minucie wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem był faulowany przez obrońcę gości, lecz utrzymał się przy piłce a sędzia nie przerwał gry – w rezultacie nasz napastnik strzelił obok bramki. Bardziej skutecznie wykończył swoją akcję w 89 minucie, gdy po wybiciu piłki przez Kamila Randzio Chyliński pokonał Grabowskiego i ustalił wynik na 4:2 dla WARMII.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra w najbliższą środę 31 lipca. O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie CZARNYCH Olecko.

27.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 4:2 (3:1)

1:0 Kamil Randzio 22’ 1:1 Marek Kaliszewski 24’. 2:1 Marcin Strzeliński 29’, 3:1 Rafał Kozikowski (rzut karny) 44’, 3:2 Rafał Rakowiecki 74’, 4:2 Piotr Chyliński 89’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (70’ Olszyński), Arciszewski (72’ M.Tuzinowski), Domurat (46’ Koszczuk), Sypytkowski – Randzio, Kozikowski (70’ Golubiewski), Osypiuk, Strzeliński (65’ Mikucki) – Dzierzgowski (46’ K.Górski), Chyliński

OSTROVIA: Rakowiecki (46’ Grabowski) – Wyrzykowski (75’ Zapatka), Zaremba, Kamiński, Śledziński (46’ Korzeb) – Kaliszewski, Różański (46’ Hassan Ochidi), Grądzki (70’ Wiśniewski), D.Wilczewski – R.Wilczewski (65’ Rakowiecki), Zacheja (68’ Lipski)