Urząd Miasta Grajewo informuje

aktualizacja: 2020-04-08 11:49:21     nr wiadomości: 42044     przeczytano: 3932     Ilość komentarzy komentarze: 2

Urząd Miasta Grajewo informuje, że każda z firm, która zawiesiła działalność lub ją ograniczyła z powodu epidemii koronawirusa, może ograniczyć, lub "zawiesić" swoje zobowiązania z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Trzeba pamiętać, że zamknięcie działalności w tym okresie NIE JEST jednoznaczne z nienaliczaniem opłat. 

Należy złożyć nową deklarację​, aby opłaty nie były naliczane. Dotyczy to właścicieli nieruchomości niezamieszkałych wykorzystywanych np. na:

restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, niektóre punkty handlowe i inne.

Formularz deklaracji dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Grajewo:  www.grajewo.pl w zakładce Urząd Miasta  › Przydatne dla mieszkańców  › Odbiór odpadów komunalnych.

Wypełnioną deklaracje można:

- przesłać przez platformę e-PUAP,
- przesłać tradycyjną pocztą na adres Urzędu Miasta Grajewo,
- wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do budynku urzędu.

Ważne, aby deklaracja wpłynęła do urzędu do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. A zatem, jeśli działalność nie funkcjonuje od marca, należy deklarację złożyć do 10 kwietnia itd.

 UWAGA!
Po wznowieniu zawieszonej działalności gospodarczej należy pamiętać o obowiązku złożenia kolejnej deklaracji, dostosowując ją ponownie do zmienionej sytuacji.
 

 

czy to znaczy że odpady nie będą wtedy odbierane? Jeżeli będą jednak odbierane to kto za nie będzie płacił? - premier czy pozostali odbiorcy z miasta, którzy jednak dalej będą płacić za wywóz odpadów?
Napisał: dulka dodano: 2020-04-08 22:11:40

Dulka, a umiesz przeczytać tekst pisany po polsku? "Zamknąć" opłatę może ten, kto nie prowadzi w tym czasie działalności. A skoro nie prowadzi, bo ma np. sklep zamknięty, to chyba i śmieci nie oddaje, więc śmieci nie będą zabierane. Kto nadal funkcjonuje i oddaje śmieci, temu śmieci będą zabrane i ten za nie zapłaci. Język polski jest trudny, ale nie sądziłem, że aż tak.
Napisał: Maniek dodano: 2020-04-09 13:36:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.